DOLGU 

Dolgu

Yanaklardaki, elmacık kemiklerindeki çökkünlüğü gidermek, ince dudakları dolgunlaştırmak, küçük çene uçlarını büyütmek ve sivilce çukurluklarını gidermek için de kullanılan dermal dolgular son dönemlerin en popüler işlemleri arasında yer alıyor.

Dermal dolgu maddeleri, bazen yumuşak doku dolgu maddeleri olarak adlandırılır, cilt yüzeyinin altına hacim ve doluluk eklemek için enjekte edilecek maddelerdir.

Dermal dolgu maddelerinde sıklıkla vücuttaki bazı sıvılar ve dokularda bulunan ve cilde dolgunluk veren hyalüronik asit kullanılır. Yaşlanma ya da diğer kozmetik sorunların farklı belirtilerini tedavi etmek için tasarlanmıştır. Dolgu maddelerinin kalıcılıkları, ne kadar süre dayandıkları ise içeriklerine ve enjekte edildikleri bölgeye göre değişir. Bazı dolgu maddeleri 6 ay sürerken, bazıları ise 2 yıl veya daha uzun sürer. Bireyler kendileri için en iyi seçimin ne olacağını belirlemek için bireysel ihtiyaçlarını ve beklentilerini doktoruna açıkça anlatmalıdır.

Dolgular ve kullanım bölgeleri

Farklı tiplerde dermal dolgu maddeleri, yaşlanmanın değişen belirtilerini tedavi etmek için tasarlanmıştır. Seçilen dolguya bağlı olarak şu bölgelerde kullanılabilirler:

 • Dudak dolgusu, dudak büyütme
 • Yüzdeki deformasyonu gidermek
 • El üstündeki damarlı, kemiksi görüntüyü azaltmak
 • Gözaltı ışık dolgusu ile alt göz kapağının neden olduğu gözlerin altındaki gölge, morluk ve çökmeler
 • Yüzdeki akne, iz ya da girintileri doldurmak
 • Özellikle alt yüz bölgesindeki (ağız çevresi ve yanaklar) statik kırışıklıkları doldurmak veya yumuşatmak

Hacmini ve  pürüzsüzlüğü kaybeden her yere kullanılabilir. Bu, ağız çevresindeki kırışıklıkları, ince dudakları ve dolgunluğu kaybeden yanakları içerir. Ayrıca alın kırışıklıkları, yara izleri ve daha pürüzsüz bir görünüm için ekstra hacime ihtiyaç duyan diğer alanlarda da kullanılabilirler.

 

Neden dolgu uygulaması?

Dermal dolgu maddeleri, yüz hatlarındaki deformasyon görüntüsünüz azaltmaya fayda sağlayan ve yüzdeki hacim ve dolgunluğu tekrar kazandıran ameliyatsız gençleşme tedavileri arasında en fazla kullanılan uygulamadır. Yaşlandıkça, yüzlerimiz doğal olarak deri altı yağlarını kaybeder. Yüz kasları daha sonra cilt yüzeyine daha yakın çalışır, bu yüzden gülümseme çizgileri ve kaz ayakları daha belirgin hale gelir.

Yüz cildi de, bu yüz hacim kaybına katkıda bulunur. Yüz cildini etkileyen diğer faktörler güneşe maruz kalma, kalıtım ve yaşam tarzını içerir. İşte dermal dolgular tüm bu süreci geri çevirmeye faydalı ameliyatsız bir tedavi seçeneği sunar.

 

Dermal dolguların avantajları

 • Dolgun dudaklar
 • Kaybolan kontur hattının tekrar kazanılması
 • Ellerdeki damarlanmanın yumuşatılması
 • Yüz kırışıklıklarını giderme
 • İzlerin görünümünü iyileştirme
 • Gözlatı morluklarını giderme
 • Yaşlanmanın erken belirtilerini giderme

Bazı hastalar için, yüz germe, kaş kaldırma veya göz kapağı estetiği gibi cerrahi operasyonlar en iyi yaklaşım olabilir. Yumuşak doku dolgu maddeleri gibi cerrahi olmayan gençleştirme tedavileri, ilerlemiş vakalarda aynı sonuçları elde edemez, ancak doğru zamanlarda, henüz ilerlemiş bir yıpranma noktasına gelmeden yapılan dolgu uygulamaları ise yaşlanma belirtilerinin ötelenmesine yardımcı olabilir. Dermal dolgu maddelerinin yüz yaşlanması için geçici bir tedavi sunar. Uzun süreli sonuçlar için devam eden tedavilere veya cerrahiye ihtiyaç olduğunu hatırlatmak isteriz.

 

Dolgu uygulaması

Doktorunuz yüzünüzün görünümünü ve sorununu değerlendirir. İsteklerinizi ve şikayetlerinizi dinler. Yüzünüzdeki stratejik noktalara, dolgu maddesi için uygun enjeksiyon yerlerini işaretler. Enjeksiyon bölgeleri bir antibakteriyel ajan ile temizlenir. Enjeksiyon bölgesinde ağrı duymamanız için isterseniz, anestezik merhem kullanılabilir. Tam manasıyla ağrısız olmasa da, enjeksiyonlar genellikle kolayca tolere edilirler. Enjeksiyon genellikle işaretlenmiş her bölge için sadece birkaç dakika sürer. Tedavi edilecek alanların sayısına bağlı olarak, tüm süreç 15 dakika kadar kısa veya bir saat kadar sürebilir.

 

Dolgu uygulaması sonrası

Hafif de olsa yüzünüzde şişme yaşayabilirsiniz. Şişmeyi azaltmak ve rahatsızlığı hafifletmek için bir buz paketi önerilebilir. Bölgede bir veya iki gün biraz dolgunluk hissedebilirsiniz, genellikle herhangi bir ilaca ihtiyaç duyulmaz.

Dolgu uygulaması sonucunu anında görebilirsiniz ve kullanılan dolguya ve enjekte edilen hastaya bağlı olarak birkaç aydan birkaç yıla kadar kalıcılığı sürecektir. İyi beslenmek ve cilde uygun ürünler kullanmak işlemin ömrünü artıracaktır.

NEDEN BİZ

 

Bizim Önceliğimiz Sizin Sağlığınız…

 

Estetiğinizi şansa bırakmayın…

Deneyimli ve alanında söz sahibi doktorlarımız, sorunsuz ve rahat bir operasyon süreci sunan yöntemlerimiz, doğal ve yüzünüze uyumlu bir görünüşe sahip olmak gibi bizi tercih etmeniz için pek çok neden var.

 

  Modern Klinik

Avrupa’nın en seçkin estetik merkezlerinden olan kliniklerimiz en yeni teknolojik cihazlarla donatılmıştır ve tam donanımlı tıbbı alt yapıya sahiptir. Hastalarımızın kendilerini rahat, güven içinde ve mutlu hissetmeleri için konforlarını sağlayacak tüm özellikler düşünülmüştür.

 

  ⇒ Uzman Doktorlar

Estetik cerrahi ve medikal estetik alanında söz sahibi, birçok estetik yöntem geliştirmiş, uygulamaları ile estetikte pek çok yenilik yaratmış, uzman hekim kadromuz ile hizmetinizdeyiz!

 

  ⇒ Ayrıcalıklı Hizmet

Kliniklerimiz dünya çapında hizmet sunan, hastaların her türlü ihtiyaçlarını karşılayan teknolojiye ve konfora sahip, kişiye özel hizmetin adresidir. Yapılacak işlem ya da operasyon ne olursa olsun kapsamlı destek sunarız.

 

  ⇒ Hasta Memnuniyeti

Odağımız sunduğumuz hizmetlerle hastalarımızın beklentilerini en iyi şekilde karşılamaktır. %100 hasta memnuniyetimiz ise en büyük gurur kaynaklarımızdan biridir.