ROUX-EN-Y GASTRİK BYPASS

İletişime Geçin

Kaşlar yüz ifademizin en önemli parçasıdır. Bulunduğu hizaya göre kişiye; sinirli, şaşkın, yorgun, dinç bir görünüm verme özelliğine sahiptir.

Kalıcı kaş kaldırma yöntemleri arasında; ameliyatla kaldırma ya da medikal çözüm olarak dolgu-botoks yöntemleri yer almaktadır. Fakat medikal uygulamalar kısa süre sonra etkisini kaybetmekte, ameliyatlı yöntemler ise komplikasyonlar nedeniyle tercih edilmemektedir. İşte tam da bu noktada askılama yöntemi ile yapılan kalıcı kaş kaldırma tüm bu sorunlara çözüm olarak karşımıza çıkmakta. Hem ameliyatsız, hem de kalıcılığı uzun süren askılama; cerrahi operasyonların risklerini yok ederek, pozitif sonuçlar almayı sağlayan bir yöntemdir.

Kalıcı kaş askılama, iz bırakmadan, his kaybı oluşturmadan, derin kesiler açmadan oldukça kısa sürede tamamlanmaktadır.

Ayrıca bir avantajı da, düşük göz kapağı sorunu olan kişilerde bu sorunu da ortadan kaldırmaktır.
Kalıcı kaş askılama öncesinde derin etkili lokal anestezi kremleri işlem yapılacak bölgeye uygulanır. Ardından alnın üst kısmındaki saçlı deriden giriş yapılır, bu sayede kesi izi görünmez. Kişinin kaş durumuna göre kaşın kaldırma oranı belirlenir, deriyle uyumlu iplikler kafatasında sabitlendikten sonra işlem tamamlanır.

Düşük kaş sorunu bazen genetik, bazen de yaşın getirdiği deformasyon sonucu olabilir. Kaşların bu durumu kişide yorgun ve daha yaşlı bir görünüme sebep olur. Makyaj hileleri, kaş konturu gibi yöntemlerle durum düzeltilmeye çalışılsa da tüm bunlar geçici birer çözüm olmaktan ileri gitmemektedir.