MİGREN TEDAVİSİ

Migren Tedavisi

Yıllardır yüzde beliren kırışıklıkların tedavisinde kullanılan botoks, artık migren tedavisinde de etkili bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor. Migrenin bugün her 5 kişiden birinde görülen ve sosyal yaşantıyı son derece etkileyen bir rahatsızlık olması ve migren sorunundan muzdarip pek çok kişinin sürekli ağrı kesici ve farklı ilaç türevleri kullanmasını gerektiriyor. Botulinum toksini olan botoks uygulaması ise, migren tedavisinde son dönemlerde kullanılan, hastaya son derece konforlu bir yaşam sunan tedavilerden bir tanesi.

 

Ameliyatsız migren tedavisi nedir?

Ameliyatsız migren tedavisi bir tesadüf üzerine bulunmuş, deneysel çalışmaları yapılmış bir tedavi şeklidir. Kırışıklık tedavisi için botoks uygulaması yaptıran ve ayrıca migren sorunu da olan hastalar, işlem sonrasını takip eden 3-4 ay boyunca herhangi bir migren atağı yaşamadıklarını belirtmişlerdir. Bunun sonucunda gerçekleştirilen araştırmalar, ayda en az 15 gün migren ağrısı çeken hastaların, bazı bölgelere yaptırdıkları botoks uygulamaları sonucunda, beyne migren ağrısını yaşatan sinirlerin sinyalizasyonunu rahatlatması ve ağrıyı kestiği kanıtlanmıştır.

Migren olarak adlandırılan ve bu karakterde seyreden kronik migren baş ağrıları için botoks uygulaması etkili bir yöntem olarak kullanılmaktadır.

 

Ameliyatsız migren tedavisi hangi sorunlar için kullanılır?

 • Bir ay içerisinde 10- 15 günden fazla baş ağrısı çekme
 • Baş ağrısının teşhisi, kronik migren
 • Baş bölgesinde zonklama
 • Baş içinde ateş topu varmış hissi
 • Migren sebebiyle bulantı, kusma, ışığa ve sese karşı aşırı hassasiyet
 • Klasik migren ağrısı yaşayanlar

Tüm bu sorunlar için botoksla migren tedavisi uygulanabilir.

 

Ameliyatsız migren tedavisi nasıl yapılır?

Öncelikle işlemin yapılacağı alan tercihe göre anestezik kremle uyuşturulur. Migrenin oluşmasına sebep olan sinyalizasyonun botoks uygulamasıyla rahatlatılması için farklı bölgelere uygulama yapılır. Doktorumuzun belirlediği yerlerden öncelikle alın, şakaklar, ense ve boyun bölgesine uygulama yapılabilir. Aynı zamanda bu işlemlerle yaşlanma belirtilerini gösteren kırışıklık tedavisi de yapılmış olur. İşlem sonrası hemen sosyal hayatınıza dönüş yapabilirsiniz. Herhangi bir şişlik, morarma veya farklı bir komplikasyon beklenmez.

 

Ameliyatsız migren tedavisi avantajları nelerdir?

 • 3-4 ay migren sorununuzu çözümler
 • Konforlu ve ağrısız bir yaşam sunar
 • Ameliyatsız bir şekilde migren sorununuza çözüm sağlar
 • Migren ilaçlarından ve ağrı kesicilerden kurtulmanızı sağlar
 • Mevcut kırışıklıklarınız üzerinde de etki sağlar

NEDEN BİZ

 

Bizim Önceliğimiz Sizin Sağlığınız…

 

Estetiğinizi şansa bırakmayın…

Deneyimli ve alanında söz sahibi doktorlarımız, sorunsuz ve rahat bir operasyon süreci sunan yöntemlerimiz, doğal ve vücudunuza uyumlu bir görünüşe sahip olmak gibi bizi tercih etmeniz için pek çok neden var.

 

  Modern Klinik

Avrupa’nın en seçkin estetik merkezlerinden olan kliniklerimiz en yeni teknolojik cihazlarla donatılmıştır ve tam donanımlı tıbbı alt yapıya sahiptir. Hastalarımızın kendilerini rahat, güven içinde ve mutlu hissetmeleri için konforlarını sağlayacak tüm özellikler düşünülmüştür.

 

  ⇒ Uzman Doktorlar

Estetik cerrahi ve medikal estetik alanında söz sahibi, birçok estetik yöntem geliştirmiş, uygulamaları ile estetikte pek çok yenilik yaratmış, uzman hekim kadromuz ile hizmetinizdeyiz!

 

  ⇒ Ayrıcalıklı Hizmet

Kliniklerimiz dünya çapında hizmet sunan, hastaların her türlü ihtiyaçlarını karşılayan teknolojiye ve konfora sahip, kişiye özel hizmetin adresidir. Yapılacak işlem ya da operasyon ne olursa olsun kapsamlı destek sunarız.

 

  ⇒ Hasta Memnuniyeti

Odağımız sunduğumuz hizmetlerle hastalarımızın beklentilerini en iyi şekilde karşılamaktır. %100 hasta memnuniyetimiz ise en büyük gurur kaynaklarımızdan biridir.