MİMİK ESTETİĞİ

Mimik estetiği

Mimikler kas hareketlerine bağlı gelişen yüz değişimleridir ve mimiksiz yaşamak mümkün değildir. Mimikleri dinamik yüz hareketleri olarak ifade edebiliriz. Fakat zaman içinde özellikle 25 yaşından sonraki süreçte başlayan kemik, yağ ve kas kaybı sonucunda mimik hareketleri cilt yüzeyinde kolajenin de azalmasıyla birlikte kırışıklık olarak belirir ve yer etmeye başlarlar.

Özellikle iki kaş arası, dudak üstü, burun ve yanak hattı, göz çevresinde ve boyun bölgesinde ince olarak başlayıp ve derinleşen çizgiler olarak seyrederler. Mimik estetiği ise, tüm bu sorunlara etkili bir sonuç veren, medikal dolgu ve uygulamasının beraberce yapıldığı, kişiye özel kilit noktalara göre planlanmış bir kırışıklık tedavisidir.

 

Mimik estetiği nedir?

Mimik estetiği, yüz ve boyun bölgesinde mimik hareketlerine bağlı oluşan kırışıklıkları yok etmeye fayda sağlayan, dolgu uygulamasının kilit noktalara enjekte edilmesidir. Herkesin birbirinden farklı mimik hareketi olduğu fikrinden yola çıkan mimik estetiği, kişiye özel planlanır ve total bir yüz gençleştirme imkanı sunar.

 

Mimik estetiği hangi sorunlar için kullanılır?

Yanaklar, gözyaşı kanalında beliren çukurluk, nazolabial çizgiler (burun ve yanak arasında belirginleşen çizgiler), belirginliğini kaybeden elmacık bölgesi, barkod çizgileri(dudak üstü ve çevresindeki dikine çizgiler), alt çene bölgesindeki çökme ve sarkma sorunu yaşayanlar

Yüz hatlarını tekrar ortaya çıkarmak isteyenler

Yüzündeki ifadeyi kaybetmeden özgün karakteristiğine uygun doğal şekilde gençleşmek isteyenler

Cerrahi müdahaleye gerek kalmadan kırışıklıklarından kurtulmak isteyenler

Anında yüz gençleştirme uygulamasından sonuç almak isteyenler

Kısa sürede günlük rutin hayatına dönmek isteyenler

Yüzünde asimetri sorunu olanlar

 

Mimik estetiği nasıl yapılır?

Yüz anestezik kremle uyuşturulur. Mimik estetiğinde hastanın bireysel ihtiyaç, istek ve tercihleri de göz önünde bulundurularak, tedavinin bireyselleştirilmesi son derece önemlidir. Tedavi planlamasında hastanın cinsiyeti, yüz ve cilt tipi ve mevcut estetik müdahaleleri göz önünde tutulup, yapılacak uygulamanın diğer alanlara etkisi hesaplanarak planlanır, oluşmuş veya oluşabilecek mimik çizgileri, hasta incelendikten sonra kilit noktalar belirlenir.

Hacim ihtiyacı olana bölgelere dolgu uygulaması yapılır.

Tekrarlayan dinamik kırışıklıklara ise dolgu uygulaması yapılarak, kişiye özel bir uygulama gerçekleştirilir.

 

Mimik estetiği avantajları

Doğal sonuç

Kişiye özel planlama

Kırışıklık tedavisinde etkili

Gençleşme ve canlanma

Ciltte anında gözle görülür tazelik

Anında sosyal hayata dönüş

NEDEN BİZ

 

Bizim Önceliğimiz Sizin Sağlığınız…

 

Estetiğinizi şansa bırakmayın…

Deneyimli ve alanında söz sahibi doktorlarımız, sorunsuz ve rahat bir operasyon süreci sunan yöntemlerimiz, doğal ve yüzünüze uyumlu bir görünüşe sahip olmak gibi bizi tercih etmeniz için pek çok neden var.

 

  Modern Klinik

Avrupa’nın en seçkin estetik merkezlerinden olan kliniklerimiz en yeni teknolojik cihazlarla donatılmıştır ve tam donanımlı tıbbı alt yapıya sahiptir. Hastalarımızın kendilerini rahat, güven içinde ve mutlu hissetmeleri için konforlarını sağlayacak tüm özellikler düşünülmüştür.

 

  ⇒ Uzman Doktorlar

Estetik cerrahi ve medikal estetik alanında söz sahibi, birçok estetik yöntem geliştirmiş, uygulamaları ile estetikte pek çok yenilik yaratmış, uzman hekim kadromuz ile hizmetinizdeyiz!

 

  ⇒ Ayrıcalıklı Hizmet

Kliniklerimiz dünya çapında hizmet sunan, hastaların her türlü ihtiyaçlarını karşılayan teknolojiye ve konfora sahip, kişiye özel hizmetin adresidir. Yapılacak işlem ya da operasyon ne olursa olsun kapsamlı destek sunarız.

 

  ⇒ Hasta Memnuniyeti

Odağımız sunduğumuz hizmetlerle hastalarımızın beklentilerini en iyi şekilde karşılamaktır. %100 hasta memnuniyetimiz ise en büyük gurur kaynaklarımızdan biridir.