TERLEME TEDAVİSİ

Terleme Tedavisi

Terleme, normal şartlar altında bedenin kliması olarak nitelendirebileceğimiz, vücudun sıcaklığı ayarlamak amacıyla oluşturduğu bir fonksiyondur. Beynimizdeki ısı düzenleme merkezi herhangi bir sebebe bağlı olarak, ter bezlerine sinyal göndererek, çalışmasına ve terin çıkmasına vesile olur. Deri vasıtasıyla dışarı atılan ter ise, tıpkı bir klima gibi bedenimizi soğutur. Tüm bu fonksiyonun çalışması, fiziksel aktivitelere, hava sıcaklığına, baharatlı veya sıcak gıdalara bağlı olarak gelişebilir. Ayrıca heyecan, kızgınlık ve ya stres gibi duygusal dalgalanmalarda da bu sistemin çalıştığını gözlemleyebiliriz. Fakat bazı durumlarda ter bezlerinin aşırı derecede uyarılması sonucunda terleme fonksiyonu olması gerektiğinden fazla çalışır. Bu da sosyal konumu zedeler ve kişilerin özellikle kendine olan güvenlerinin kaybolmasına neden olur.

Koltuk altı ve ayak tabanındaki terleme, bakteri üretimini hızlandırarak, kokunun oluşmasına ve bireyleri sosyal yaşantıları içerisinde rahatsız etmeye başlar. Ayrıca giysilerin üzerinde belirgin halde oluşan terleme izleri de yine aynı şekilde bir takım görsel problemlere neden olur.

Aşırı terleme rahatsızlığını önlemek amacıyla Antalya Health Tour kliniklerimizde botoks uygulaması yapmaktayız. Botoks yani botulinum toksin, estetik cerrahi içerisinde geniş perspektifteki kullanımlarına ek olarak sadece 15 dakika içerisinde kişilerin aşırı terleme sorununu çözümleyerek, terlemeyi önleyici bir tedavi oluşturmaktadır.

 

Terleme tedavisi nasıl yapılır?

Terleme tedavisi için kullandığımız botoks, hemen cildin altında bulunan ve terin deriden çıkmasını sağlayan ter bezi kaslarına etki eder. Bir nevi ter bezi kaslarını masumca felç ettiğini söyleyebileceğimiz botoks uygulaması, kısa süre içerisinde aşırı terleme sorunu olan hastalarımıza son derece pratik bir çözüm sağlamaktadır.

 

Terleme tedavisi hangi bölgelere yapılır?

Ter bezlerinin aşırı derecede çalıştığı bölgeler özellikle koltuk altları, ayak tabanları ve avuç içleridir. Bu bölgelere uygulanan botoks terleme tedavisinin herhangi bir yan etkisi yoktur ve kişiler anında sosyal hayatlarına geçiş yapabilirler.

 

Terleme tedavisinin avantajları

  • Sadece 15 dakikada aşırı terleme sorunu çözümlenir
  • Özellikle yaz aylarında fazlalaşan aşırı terleme sorununu botoksla çözüm bulabilir ve rahat bir yaz mevsimi geçirebilirsiniz
  • Botoks uygulaması yapıldığı zaman uygulamanın yapıldığı bölgelerde terleme kesinlikle yaşanmaz
  • Terlemeyle birlikte oluşan koku ve görsel sorun çözümlenir
  • Kişiler rahatlıkla ve özgürce sosyal hayatları içerisinde hareket ederler
  • Herhangi bir yan etkisi yoktur.

NEDEN BİZ

 

Bizim Önceliğimiz Sizin Sağlığınız…

 

Estetiğinizi şansa bırakmayın…

Deneyimli ve alanında söz sahibi doktorlarımız, sorunsuz ve rahat bir operasyon süreci sunan yöntemlerimiz, doğal ve vücudunuza uyumlu bir görünüşe sahip olmak gibi bizi tercih etmeniz için pek çok neden var.

 

  Modern Klinik

Avrupa’nın en seçkin estetik merkezlerinden olan kliniklerimiz en yeni teknolojik cihazlarla donatılmıştır ve tam donanımlı tıbbı alt yapıya sahiptir. Hastalarımızın kendilerini rahat, güven içinde ve mutlu hissetmeleri için konforlarını sağlayacak tüm özellikler düşünülmüştür.

 

  ⇒ Uzman Doktorlar

Estetik cerrahi ve medikal estetik alanında söz sahibi, birçok estetik yöntem geliştirmiş, uygulamaları ile estetikte pek çok yenilik yaratmış, uzman hekim kadromuz ile hizmetinizdeyiz!

 

  ⇒ Ayrıcalıklı Hizmet

Kliniklerimiz dünya çapında hizmet sunan, hastaların her türlü ihtiyaçlarını karşılayan teknolojiye ve konfora sahip, kişiye özel hizmetin adresidir. Yapılacak işlem ya da operasyon ne olursa olsun kapsamlı destek sunarız.

 

  ⇒ Hasta Memnuniyeti

Odağımız sunduğumuz hizmetlerle hastalarımızın beklentilerini en iyi şekilde karşılamaktır. %100 hasta memnuniyetimiz ise en büyük gurur kaynaklarımızdan biridir.