FULL PORCELAİN TEETH

Full Porselen Dişler

Suni diş yüzeyi imitasyonu olarak tanımlayabileceğimiz full porselen dişler, herhangi bir nedenden dolayı hasar görerek, koruyucu özelliğini kaybetmiş ya da kaybetmeye başlamış diş yüzeyine yapılan porselen kaplamalardır. Sorunlu dişi tekrar eski haline getirmek için yapılan bu kaplamalar, hem dişin estetik olarak güzelliğine tekrar kavuşması, hem de dişin sağlamlaştırılarak, korunması amaçlanır.

 

Kimler Full porselen dişleri yaptırabilir?

  • Zayıf dişlere sahip olup, kırılmasını önlemek ve diş yapısını güçlendirmek isteyenler
  • Herhangi bir dişinde büyük bir dolguya ama yetersiz destek verici dişe sahip olanlar
  • Diş implantı üst kaplama yaptırmak isteyenler,
  • Estetik görünmeyen, kırık, şekil olarak sorunlu ve renk farklılığına sahip dişleri olanlar,
  • Full porselen dişleri yaptırabilirler.

 

Full porselen diş uygulama aşamaları

1- Planlama: Diş hekimi öncelikle diş anatominizi ve dişeti dokunuzu inceler. Gülümsediğiniz esnada görünen dişlerinizi ve sorunlu dişleri tespit ettikten sonra size planlanan uygulama hakkında bilgiler verir.

2- Hazırlık ve Ölçü: Öncelikle dişlerinizdeki olası çürükler temizlenir ve sonrasında ölçü alınır. Elde edilen ölçüye göre teknisyenler tarafından porselen dişler hazırlanır

3- Ekleme: Porselen dişler hazır halde geldiğinde öncelikle ağız içi yapınıza göre gerekli ayarlamalar yapılır. Diş hekiminizle beraber ortak vereceğiniz son karara göre uygulama yapılır.

 

Full porselen diş uygulama sonrası

Full porselen diş uygulama sonrasında herhangi bir ağrı ya da sızı hissetmezsiniz. Uzun ömürlü olması için özellikle diş ve ağız bakımınızı hiçbir zaman ihmal etmeden yapmalısınız. Bunun için dişlerinizi günde 2 defa fırçalamanızı ve günde bir defa diş ipi ile temizlemenizi öneriyoruz. Özellikle porselen dişlerinizin kırılmasını ya da zedelenmesini engellemek için, sert yiyecekleri bu kısımda çiğnememeniz gerekiyor. Rutin olarak yapacağınız diş hekimi kontrolü sayesinde dişlerinizin ömrünü uzatabilirsiniz.

NEDEN BİZ

 

Bizim Önceliğimiz Sizin Sağlığınız…

 

Diş sağlığınızı şansa bırakmayın…
Deneyimli ve alanında söz sahibi doktorlarımız, sorunsuz ve rahat bir operasyon süreci sunan yöntemlerimiz ayrıca doğal, ağrısız ve güzel dişlere sahip olmak gibi bizi tercih etmeniz için pek çok neden var.

 

  Modern Klinik

Avrupa’nın en seçkin diş klinik merkezlerinden olan kliniklerimiz en yeni teknolojik cihazlarla donatılmıştır ve tam donanımlı tıbbı alt yapıya sahiptir. Hastalarımızın kendilerini rahat, güven içinde ve mutlu hissetmeleri için konforlarını sağlayacak tüm özellikler düşünülmüştür.

  Uzman Doktorlar

Diş hekimliği alanında söz sahibi, birçok yöntem geliştirmiş, uygulamaları ile diş tedavilerine pek çok yenilik yaratmış, uzman hekim kadromuz ile hizmetinizdeyiz!

  Ayrıcalıklı Hizmet

Kliniklerimiz dünya çapında hizmet sunan, hastaların her türlü ihtiyaçlarını karşılayan teknolojiye ve konfora sahip, kişiye özel hizmetin adresidir. Yapılacak işlem ya da operasyon ne olursa olsun kapsamlı destek sunarız.

  Hasta Memnuniyeti

Odağımız sunduğumuz hizmetlerle hastalarımızın beklentilerini en iyi şekilde karşılamaktır. %100 hasta memnuniyetimiz ise en büyük gurur kaynaklarımızdan biridir.