PORCELAİN LAMİNATE

Porselen Lamina

Yaprak porselen olarak da bilinen porselen lamina, görüntüyü olumsuz şekilde etkileyen farklı diş problemlerine çözüm sağlayan bir uygulamadır. Özellikle estetik açıdan sorun yaratan ön dişlere, hastaya özel hazırlanan porselen lamina yaprak porselenin yapıştırılması suretiyle uygulanır. Oldukça sağlam yapıda olmaları, doğal görüntüleri, değişmeyen renkleriyle, estetik açıdan en çok tercih edilen dental uygulamalardandır.

 

Kimler Porselen Lamina Yaptırabilir?

 • Diş renklenme sorunu yaşayan, kozmetik diş beyazlatma yöntemleri ile yeterli sonuç alınamayan hastalara,
 • Dişlerinin arasında boşluk olan, diş çarpıklığı sorunu yaşayanlarda, ortodonti tedavisine alternatif bir uygulama olarak,
 • Kırık, aşınmış, zedelenmiş dişlerin restorasyonunda,
 • Özellikle diş sıralamasında orta hat sorunu yaşayanlarda,
 • Diş eti çekilmesi problemi olanlarda, rahatlıkla kullanılabilir.

 

Porselen Lamina Avantajları

Estetik diş hekimliğinde en çok tercih edilen yöntemlerden biri olan porselen porselen lamina pek çok avantaja sahiptir.

 • Doku kaybının en az yaşandığı ve çoğunlukla anestezi kullanmadan uygulanan bir tekniktir.
 • Uygulamanın oldukça hızlı bir şekilde yapılıyor olması zaman kaybını önler
 • Porselenler diğer materyallere nazaran aşınmaya karşı daha dayanıklı malzemelerdir.
 • Porselen lamina ışık geçirgenlikleri sayesinde oldukça estetik duruşları vardır ve doğal dişe en yakın malzeme olarak tercih edilirler.
 • Porselen yaprakların yapıştırılması sonrasında diş minesine bağlanımları oldukça iyidir.
 • Son derece dayanıklı, aşınmalara karşı dirençli ve zaman içinde renk değişikliği olmayan restorasyonlardır.
 • Porselenler üzerine atılan cila sayesinde dişlerde plak birikimi sorunu oldukça az yaşanır.
 • Kahve, çay, sigara gibi dişlerde renk değişimi yapan maddelerden ve doğal tükürük emiliminden etkilenmez, renk değişimi yaşanmaz.

 

Porselen Lamina Uygulama Aşamaları

Porselen lamina uygulamalarında Kliniğimiz bünyesinde hastalarımıza maksimum estetik görüntüyü sağlamak ve sıfır hata ile uygulama yapabilmek için dünyada kabul gören CEREC dijital diş hekimliği teknolojilerinden faydalanıyoruz.

1- Planlama: Diş hekimi tarafından hastanın sorunlu dişleri ve diş eti problemleri incelenerek planlama yapılır ve hastaya hangi işlemlerin uygulanacağı ve aşamaları hakkında bilgi verilir.

2- CEREC teknolojisi: dişlerin dijital ortamda görüntüsü ağız içine yerleştirilen bir kamera vasıtasıyla alınarak, tasarımı yapılır. Bu işlem ortalama 1 saat kadar sürer. CEREC teknolojisinde kullanılan dijital ölçü hassasiyeti hatasız sonuç alınmasını ve birçok ara aşamanın ortadan kaldırılmasını sağlayarak, ortalama 1 saat içinde işlemin bitmesini sağlar.

3- Kesi ve Kazıma: hastanın doğal diş yüzeyine 0.5 mm’lik kazıma yapılır. Diş etleri düzeltilir.

4- Porselen laminaların yapıştırılması: En uygun ve en estetik sonuçları aldığımız CEREC teknolojisi sayesinde tasarlanan porselen yapraklar doğal dişler üzerine yapıştırılır.

 

Porselen Lamina Uygulama Sonrası

Porselen lamina uygulama sonrasında, hemen estetik bir görünüşe kavuşursunuz. Uygulama sayesinde ulaştığınız doğal güzellik, kendinizden emin bir şekilde gülümsemenize, psikolojik olarak kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olur. Porselen lamina yıllarca sorunsuz bir şekilde kullanılabilirler. Bunun için diş ve ağız bakımınızı çok iyi yapmalı ve rutin diş hekimi kontrollerinizi aksatmamalısınız. Ayrıca sert gıdaları ısırmaktan, tırnak gibi herhangi bir materyali kemirmekten sakınmalı, günde bir kez diş ipi kullanımını alışkanlık haline getirmelisiniz

NEDEN BİZ

 

Bizim Önceliğimiz Sizin Sağlığınız…

 

Diş sağlığınızı şansa bırakmayın…
Deneyimli ve alanında söz sahibi doktorlarımız, sorunsuz ve rahat bir operasyon süreci sunan yöntemlerimiz ayrıca doğal, ağrısız ve güzel dişlere sahip olmak gibi bizi tercih etmeniz için pek çok neden var.

 

  Modern Klinik

Avrupa’nın en seçkin diş klinik merkezlerinden olan kliniklerimiz en yeni teknolojik cihazlarla donatılmıştır ve tam donanımlı tıbbı alt yapıya sahiptir. Hastalarımızın kendilerini rahat, güven içinde ve mutlu hissetmeleri için konforlarını sağlayacak tüm özellikler düşünülmüştür.

  Uzman Doktorlar

Diş hekimliği alanında söz sahibi, birçok yöntem geliştirmiş, uygulamaları ile diş tedavilerine pek çok yenilik yaratmış, uzman hekim kadromuz ile hizmetinizdeyiz!

  Ayrıcalıklı Hizmet

Kliniklerimiz dünya çapında hizmet sunan, hastaların her türlü ihtiyaçlarını karşılayan teknolojiye ve konfora sahip, kişiye özel hizmetin adresidir. Yapılacak işlem ya da operasyon ne olursa olsun kapsamlı destek sunarız.

  Hasta Memnuniyeti

Odağımız sunduğumuz hizmetlerle hastalarımızın beklentilerini en iyi şekilde karşılamaktır. %100 hasta memnuniyetimiz ise en büyük gurur kaynaklarımızdan biridir.