SMİLE DESİGN

Estetik Diş Hekimliği

Estetik diş hekimliği, temelde hastaya en az ama en etkin uygulamalarla, estetik açıdan sorun yaratan dişleri tedavi etme yöntemidir. Günümüzde bireylerin kendilerine olan güvenlerinin artması, kendilerini iyi ve güzel hissetmeleri, sosyal hayatları içinde başarıyı ve mutluluğu beraberinden getiriyor. Düzgün bir ağız yapısı, tertemiz, eksiksiz dişler, güzel ve çekici bir gülümseme estetik diş hekimliğinin ana yapısını oluşturduğu gibi, bireylerin kusursuz imajları üzerinde de olumlu etkiler yaratıyor.

Estetik kaygıların insanlar üzerinde oluşturduğu memnuniyetsiz ruh halleri, ilk etapta sosyal iletişimi olumsuz etkiliyor. Yüz güzelliğinin en önemli unsurlarından birisi olan ağız ve diş estetiği, modern diş hekimliğinde yeni bir çağın açılmasına, bireylerin sosyal hayatını etkileyen diş sorunlarına estetik açıdan bakılmasına neden olmuştur. Tüm bu sorunların üstesinden gelmek isteyen insanlara kısa sürede, acısız ve son derece etkili yöntemler sunan estetik diş hekimliği, işte bu sebeple bir sanat halini almıştır.

Dişlerin fonksiyonlarını kaybetmeden, uzun süre en üst performansta var olmalarını ve buna en ek olarak hastaya estetik bir görüntü vermesini amaçlamaktadır. Diş hekiminin profesyonel öngörüleri ve hastanın istekleri göz önünde bulundurularak, tedavi planı oluşturulur. İsteğe bağlı olarak estetik açıdan sorunlu bulduğu dişleri için kliniğimizi ziyaret eden hastalarımızın büyük bir çoğunluğuna, kapsamlı tedavi protokollerine gerek duymadan, çok basit işlemlerle, etkili estetik dokunuşlar yapmaktayız.

 

Kimler Estetik Diş Hekimliğine Başvurabilir?

Düzgün, bakımlı ve estetik bir ağız ve diş yapısı bireylerin sosyal yaşam içerisinde güvenle var olmalarını sağlayan en önemli unsurlardandır. Her insanın birbirinden farklı bir ağız anatomisi olduğu gibi, yüz, mimik ve gülümseme şekilleri de buna göre değişkenlik göstermektedir. Estetik diş hekimliğine başvuranların unutmaması gereken en önemli konuların başında, her bireyin kendine uygun ve yüzüne özel bir tasarımın yapılması gerekliliğidir. Bu unsurlar dikkate alınarak;

 

Gülüş Tasarımı

Gülüş tasarımı insanın ağız ve yüz anatomisine estetik açıdan en çok yakışacak diş tasarımı analizidir. İdeal gülümseme, diş, dudak ve yüzle uyumu olarak değerlendirilmelidir. Bunun için diş hekiminiz öncelikle gülüş tasarımı kriterlerine uyup uymadığınızı kontrol edip sorunlu bulduğu bölgeleri tespit ettikten sonra size özel gülüş tasarımını yapacaktır. Göz bebekleri ve dişlerin yatay hizalaması, ön kesici dişlerin simetrisi, gülüş hattının hizalaması, gülümsediğinizde görünen dişeti hattı, gülüş genişliği, embrasur diye adlandırılan diş uçları arasındaki doğal ve üçgenimsi boşluk ve dişlerin kendi içinde ve yüz ile oranı gülüş tasarımının kriterleridir.

Gülüş analizinde ayrıca hastanın yaşı, beklentileri ve fiziksel özellikleri de değerlendirilerek nihai sonuca diş hekimi ve kişi birlikte karar verir. Hastaya ortodontiden laminaya, kompositten dişeti estetiğine ve zirkonyum kurona kadar alternatifli tedavi seçenekleri sunulduktan sonra tedaviye başlanır.

 

Gülerken estetik diş sorunları yaşayanlar

Gülüş tasarımı olarak nitelendirilen uygulama normlarının dışında bir ağız yapısına sahip olanlar.

Dişlerinde leke, sararma ve renk değişikliği olanlar

Dişlerinde kırık, ayrıklık ve çapraşıklık olanlar

Estetik görünmeyen dolgulara sahip olanlar

estetik diş hekimliğine başvurabilirler.

NEDEN BİZ

 

Bizim Önceliğimiz Sizin Sağlığınız…

 

Diş sağlığınızı şansa bırakmayın…
Deneyimli ve alanında söz sahibi doktorlarımız, sorunsuz ve rahat bir operasyon süreci sunan yöntemlerimiz ayrıca doğal, ağrısız ve güzel dişlere sahip olmak gibi bizi tercih etmeniz için pek çok neden var.

 

  Modern Klinik

Avrupa’nın en seçkin diş klinik merkezlerinden olan kliniklerimiz en yeni teknolojik cihazlarla donatılmıştır ve tam donanımlı tıbbı alt yapıya sahiptir. Hastalarımızın kendilerini rahat, güven içinde ve mutlu hissetmeleri için konforlarını sağlayacak tüm özellikler düşünülmüştür.

  Uzman Doktorlar

Diş hekimliği alanında söz sahibi, birçok yöntem geliştirmiş, uygulamaları ile diş tedavilerine pek çok yenilik yaratmış, uzman hekim kadromuz ile hizmetinizdeyiz!

  Ayrıcalıklı Hizmet

Kliniklerimiz dünya çapında hizmet sunan, hastaların her türlü ihtiyaçlarını karşılayan teknolojiye ve konfora sahip, kişiye özel hizmetin adresidir. Yapılacak işlem ya da operasyon ne olursa olsun kapsamlı destek sunarız.

  Hasta Memnuniyeti

Odağımız sunduğumuz hizmetlerle hastalarımızın beklentilerini en iyi şekilde karşılamaktır. %100 hasta memnuniyetimiz ise en büyük gurur kaynaklarımızdan biridir.