ZİRCONİUM CROWNS

Zirkonyum Dişler Zirkonyum Kronlar

Estetik ve oldukça dayanıklı bir porselen çeşidi olan zirkonun, seramik diş restorasyonlarında alt yapı malzemesi olarak, metal desteği kullanmadan çalışılmasını sağlar. Zirkonyum materyalinden destek alınarak yapılan seramik restorasyonlarda oldukça estetik ve sağlam sonuçlar alınır. Bio uyumlu materyal olarak bilinen zirkonyum, sadece dental alanlarda değil, bugün ortopedik çalışmalarda yapay eklem yapımında da kullanılmaktadır.

 

Zirkonyum Kronların Avantajları

 • Metal destekli seramik restorasyonlara oranla daha üstün estetik sonuçlar alınmasını sağlar.
 • Doğal diş yapısından ayırt edilmesi son derece zordur.
 • Metal destekli seramiklerde kullanılan morumsu metalik renklenmeler görülmez.
 • Altyapısında kullanılan seramik sayesinde ışığın geçmesine izin verir ve bu da daha doğal ve estetik bir görüntü sağlar.
 • Zirkonun bio uyumlu antialerjik yapısından dolayı metale karşı alerjisi olan hastalarda güvenle kullanılabilir.
 • Yine bio uyumlu bir materyal olması, restorasyonun yıllarca güvenle ve sağlam bir şekilde kullanılmasını sağlar.

 

Kimler Zirkon Destekli Protez Yaptırabilir?

 • Dişlerinde aşırı derecede madde kaybı olanlar
 • Köprü restorasyonu yaptırmak isteyenler
 • Ön diş bölgesinde problemleri olanlar
 • En iyi estetik sonucu almak isteyenler
 • Metal materyallere karşı alerjisi olanlar

zirkonyum protez yaptırabilirler.

 

Zirkonyum Kron Uygulaması Aşamaları

1-Planlama: hastanın sorunlu dişleri kontrol edilir ve yapılacak olan uygulamalar planlanarak hastaya bilgi verilir.

2-Hazırlık ve CEREC Uygulaması: Hastanın dişleri CEREC sistemine göre hazırlanarak, dijital tasarım ve ölçümleme yapılır. CEREC operatörü köprü planlamasını yaparak, dijital ortamda dişlerin tasarımını gerçekleştirir. Yine CERECteknolojisiyle kazıma ve zirkonyum alt yapısı hazırlanır. Hazırlanan yapı 9 saat özel fırında bekletilerek sertleşmesi sağlanır.

3- Provalar: Sertleşen yapının ağza uyumu kontrol edilerek provası yapılır. Hastanın da fikri alınarak en uygun renk ve görüntü seçilir.

4- Uygulama: laboratuvar ortamında son şekli verilen zirkonyum porselen restorasyonu hastaya tatbik edilerek tedavi sonlandırılır. Toplamda 6 gün süren zirkonyum porselen restorasyon uygulaması ile en doğal formlarda ve üstün estetik görüntüye sahip dişlere kavuşursunuz.

 

Zirkonyum Kron Tedavisi Sonrası

Zirkonyum Porselen Tedavisi Sonrası sonrasında günlük diş bakımınızı düzenli bir şekilde yapmanızı ve diş ipi kullanma alışkanlığını kazanmanızı öneriyoruz. Rutin olarak yapacağınız diş hekimi kontrolleri sayesinde olası problemlerin önüne geçerek, zamanında önlemlerin alınmasına fayda sağlarsınız

NEDEN BİZ

 

Bizim Önceliğimiz Sizin Sağlığınız…

 

Diş sağlığınızı şansa bırakmayın…
Deneyimli ve alanında söz sahibi doktorlarımız, sorunsuz ve rahat bir operasyon süreci sunan yöntemlerimiz ayrıca doğal, ağrısız ve güzel dişlere sahip olmak gibi bizi tercih etmeniz için pek çok neden var.

 

  Modern Klinik

Avrupa’nın en seçkin diş klinik merkezlerinden olan kliniklerimiz en yeni teknolojik cihazlarla donatılmıştır ve tam donanımlı tıbbı alt yapıya sahiptir. Hastalarımızın kendilerini rahat, güven içinde ve mutlu hissetmeleri için konforlarını sağlayacak tüm özellikler düşünülmüştür.

  Uzman Doktorlar

Diş hekimliği alanında söz sahibi, birçok yöntem geliştirmiş, uygulamaları ile diş tedavilerine pek çok yenilik yaratmış, uzman hekim kadromuz ile hizmetinizdeyiz!

  Ayrıcalıklı Hizmet

Kliniklerimiz dünya çapında hizmet sunan, hastaların her türlü ihtiyaçlarını karşılayan teknolojiye ve konfora sahip, kişiye özel hizmetin adresidir. Yapılacak işlem ya da operasyon ne olursa olsun kapsamlı destek sunarız.

  Hasta Memnuniyeti

Odağımız sunduğumuz hizmetlerle hastalarımızın beklentilerini en iyi şekilde karşılamaktır. %100 hasta memnuniyetimiz ise en büyük gurur kaynaklarımızdan biridir.