BOYUN GERME

2-6 saat

1-2 Gün

1 Hafta

Boyun Germe Nedir?

Boyun bölgesi, yüz gibi yaşlanma belirtilerinin ilk olarak hissedildiği bölgelerin başında geliyor. Ayrıca genç yaşlarda olmasına rağmen, genetik sebeplerden ve ya kilo alıp vermeye bağlı olarak gelişen boyun sarkmalarını gözlemleyebiliriz. Boyunda gevşemiş, sönük balon görüntüsü, fazlalık yağ dokusu, yerçekimine yenik düşmüş kas yapısı, hindi boyun olarak tabir edilen deformiteler ve belirgin gıdık yapısı, boyun germe operasyonlarının belli başlı konuları arasında yer alır.

 

Boyun germe çeşitleri

Boyun estetiğini aslında yüz estetiğinden ayrı tutmak çoğu zaman hatalı olacaktır. Boyun yüzün devamı niteliğinde bir bölgedir ve gençleştirme çalışmaları bir bütün halinde yapılmalıdır. Boyun bölgesindeki bu sorunlar, yüz bölgesinde de var ise, beraber yapılan operasyonla çok daha çarpıcı ve etkili sonuçlar alınır.

Antalya Health Tour Sağlık Grubu bünyesinde olası boyun estetiği sorunlarını, deformitelerin derecesine göre sınıflandırarak, farklı uygulamalar yapmaktayız.

  • Cerrahi Boyun Germe
  • Ameliyatsız Örümcek Ağı Estetiği
  • Ultherapy
  • Hyaluronik asit içerikli mezoterapi
  • Secret ve PRP uygulamaları

 

Cerrahi Boyun Germe

Boyun germe ameliyatları cerrahi prosedürde ele alındığında, boyun bölgesini yüzün devamı niteliğinde ve ayrılmaz bir parçası olarak ifade edip, yüz germe operasyonlarıyla birlikte yapılmasını öneriyoruz. Lokal ve ya genel anestezi altında başlayan boyun germe ameliyatında, kulakların önünden başlayarak, kulak arkasına ve saç bölgesine doğru ve doğal çene çizgisine kesi yapılır.

Sarkan ve formunu kaybetmiş kas yapısı gerginleştirilir, fazlalık yağ dokusu ve fazlalık deri mevcut yapıya uygun olarak kesilerek uzaklaştırılır. Yeniden şekillendirilmiş boyun açılan kesi yerlerinden tekrar dikilerek kapatılır. Boyun germe ameliyatı sonrası az miktarda ödem ve morluk olabilir. Hastamızın durumuna göre bir gece yatması önerilebilir ya da operasyon sonrası evine dönebilir.

 

Örümcek Ağı Estetiği ile Boyun Germe

Örümcek Ağı Estetiği cerrahiye alternatif bir cilt germe tekniğidir. Boyun estetiğinde de son derece iyi ve etkili geri dönüşler aldığımız Örümcek Ağı Estetiği, hastalarımıza ameliyatsız bir şekilde boyun germe konforunu yaşatmaktadır. Hastanın boynundaki deformasyonun derecesine göre belirlenen adette ip, cilt alt dokusuna ince uçlu iğneler vasıtasıyla yerleştirilir. İplere reaksiyon veren vücut, bölgede kolajen üretimini artırarak, elastin ve fibroplast oluşumunu hızlandırır. Bu sayede boyun bölgesi gerilir ve mevcut deformasyon zaman içinde form kazanmaya başlar. Örümcek Ağı Estetiği sonrasında hemen sosyal hayatınıza geçiş yapabilir ve herhangi bir pansuman ve ya sargıya gerek kalmaksızın hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

 

Kimler Boyun Germe Ameliyatı yaptırabilir?

  • Boynunda kırışıklık, sönmüş balon görüntüsü, sarkma ve form kaybı yaşayanlar
  • Boyun kaslarında deformasyon yaşayanlar
  • Hindi boynu görüntüsüne sahip olanlar
  • Sarkmış tükürük bezi olanlar

NEDEN BİZ

 

Bizim Önceliğimiz Sizin Sağlığınız…

 

Estetiğinizi şansa bırakmayın…

Deneyimli ve alanında söz sahibi doktorlarımız, sorunsuz ve rahat bir operasyon süreci sunan yöntemlerimiz, doğal ve vücudunuza uyumlu bir görünüşe sahip olmak gibi bizi tercih etmeniz için pek çok neden var.

 

  Modern Klinik

Avrupa’nın en seçkin estetik merkezlerinden olan kliniklerimiz en yeni teknolojik cihazlarla donatılmıştır ve tam donanımlı tıbbı alt yapıya sahiptir. Hastalarımızın kendilerini rahat, güven içinde ve mutlu hissetmeleri için konforlarını sağlayacak tüm özellikler düşünülmüştür.

 

  ⇒ Uzman Doktorlar

Estetik cerrahi ve medikal estetik alanında söz sahibi, birçok estetik yöntem geliştirmiş, uygulamaları ile estetikte pek çok yenilik yaratmış, uzman hekim kadromuz ile hizmetinizdeyiz!

 

  ⇒ Ayrıcalıklı Hizmet

Kliniklerimiz dünya çapında hizmet sunan, hastaların her türlü ihtiyaçlarını karşılayan teknolojiye ve konfora sahip, kişiye özel hizmetin adresidir. Yapılacak işlem ya da operasyon ne olursa olsun kapsamlı destek sunarız.

 

  ⇒ Hasta Memnuniyeti

Odağımız sunduğumuz hizmetlerle hastalarımızın beklentilerini en iyi şekilde karşılamaktır. %100 hasta memnuniyetimiz ise en büyük gurur kaynaklarımızdan biridir.