KOL GERME

2-4 saat

1 Gün

1-2 Gün

Kol Germe

Kol germe ameliyatı yaşın ilerlemesine ve kilo kaybına paralel olarak sarkan ve gevşeyen üst kol derisine uygulanan bir estetik cerrahi operasyonudur. Bu alanda bulunan üst kol kaslarınızı ameliyat olmadan, kol germe egzersizleriyle güçlendirebilirsiniz ancak bu mevcut elastikiyeti ve yağ birikimlerini ve hatta cilt fazlalığını maalesef gideremezsiniz.

Arm fit olarak da geçen kol germe ameliyatı ayrıca tıbbı literatürde brachioplasty olarak bilinir. Kol germe ameliyatlarında koltukaltı ve dirsek arasındaki fazla deri, yağ azaltılarak daha orantılı bir görünüm sağlaması için, üst kol konturları yeniden şekillendirilir. Daha gelişmiş operasyonlarda ise, üst kol içinde boydan boya kesi izi kalır. Kol germe ameliyatı sayesinde üst kollar daha genç ve sıkı gözükerek, öz güvenin artmasına ve rahatlıkla kısa kollu kıyafetler giyilmesine olanak sağlar.

 

Kol Germe Ameliyatı için Uygun Bir Aday mıyım?

Eğer aşırı kilo kaybından üst kollarınız sarkmalar varsa, üst kol deriniz gevşemişse, üst kollarınız alt kollarınıza göre daha yağlıysa ve üst kollarınız alt kollarınızla orantılı değilse, kol germe egzersizlerine rağmen toparlanmıyorsa, kol germe ameliyatı yaptırabilirsiniz.

 

Kol Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kol germe ameliyatında, öncelikle sorunlu olan kolun iç kısmındaki fazlalık, yağ, cilt ve cilt altı dokusu çıkartılır ve sonrasında kolun önceden olduğu gibi doğal ve genç görünümünü sağlayacak şekilde kol germe operasyonu sonlandırılır. Kol germe ameliyatlarında bazen liposculpture yöntemleri de yardımcı yöntemler olarak operasyona dahil edilebilir.

İlaçlar, cerrahi işlem sırasında rahatınız için verilir. Doktorunuz sizin için en iyi seçimi yapıp, intravenöz sedasyon veya genel anestezi yapılarak operasyona başlanır. Kol içine yapılacak kesinin uzunluğu ve formu, çıkarılacak deri miktarına göre değişkenlik gösterir. Kesiler cerrahın tercihine bağlı olarak, kol iç ya da arka kısmına atılır ve sadece dirsekle kol atı kısmına kadar olan alan içine yapılır. Kesinin ardından yağlı kısımın alınması için liposuction ya da farklı yağ transferi yöntemleri uygulanır. Kol kasları ve yağlı dokusu yeniden şekillendirilerek kapatılma aşamasına geçilir. Kol germe kesileri genellikle çıkarılabilir veya emilebilir dikişlerle kapatılır.

 

Kol Germe Ameliyatı Sonrası

Kol germe ameliyatı sonrasında oldukça rahat bir dönem geçirirsiniz. Kollarınızda şişlikler ve morarmalar ve bu bölgelerde çok hafif bir uyuşukluk hissi, yaklaşık olarak 2 hafta içinde geçtiği gözlemlenecektir. Eve çıktıktan sonra uygulamanız gereken prosedürler hakkında sizi bilgilendiriyor olacağız.

 

Kol Germe Ameliyatından sonra Normal Hayata Dönüş

Kol germe ameliyatları oldukça iyi geri dönüşler aldığımız operasyonlardır. İlk yaranın iyileşme süresi 5 ila 10 gün içinde gözlemlenir. Ameliyattan 2 hafta sonra şişlikler dağılır ve kesi hatları solmaya başlar. Bu arada hasta normal yaşantısına geri dönüş yapabilir Kol germe ameliyatından sonra 2 ay kadar, ağır bedensel sportif aktivitelerden kaçınılması gereklidir. Yaşam boyu kilo kontrolü ve kol egzersizleri ile gençleşmiş görünümünüzü koruyabilirsiniz. Buna ek olarak, sağlıklı bir yaşam tarzı da sonuçların uzun ömürlü olmasına fayda sağlar.

NEDEN BİZ

 

Bizim Önceliğimiz Sizin Sağlığınız…

 

Estetiğinizi şansa bırakmayın…

Deneyimli ve alanında söz sahibi doktorlarımız, sorunsuz ve rahat bir operasyon süreci sunan yöntemlerimiz, doğal ve vücudunuza uyumlu bir görünüşe sahip olmak gibi bizi tercih etmeniz için pek çok neden var.

 

  Modern Klinik

Avrupa’nın en seçkin estetik merkezlerinden olan kliniklerimiz en yeni teknolojik cihazlarla donatılmıştır ve tam donanımlı tıbbı alt yapıya sahiptir. Hastalarımızın kendilerini rahat, güven içinde ve mutlu hissetmeleri için konforlarını sağlayacak tüm özellikler düşünülmüştür.

  Uzman Doktorlar

Estetik cerrahi ve medikal estetik alanında söz sahibi, birçok estetik yöntem geliştirmiş, uygulamaları ile estetikte pek çok yenilik yaratmış, uzman hekim kadromuz ile hizmetinizdeyiz!

  Ayrıcalıklı Hizmet

Kliniklerimiz dünya çapında hizmet sunan, hastaların her türlü ihtiyaçlarını karşılayan teknolojiye ve konfora sahip, kişiye özel hizmetin adresidir. Yapılacak işlem ya da operasyon ne olursa olsun kapsamlı destek sunarız.

  Hasta Memnuniyeti

Odağımız sunduğumuz hizmetlerle hastalarımızın beklentilerini en iyi şekilde karşılamaktır. %100 hasta memnuniyetimiz ise en büyük gurur kaynaklarımızdan biridir.