YÜZ GERME

2-6 saat

1-2 Gün

1 Hafta

Yüz germe nedir?

Yüzünüzü yenilemek ve gençleştirmek ve hatta zamanı durdurmak istiyorsanız sizin için yüz germe ameliyatı uygun olabilir. Yüz germe ameliyatında sadece yüz bölgesi değil, aynı zamanda yüz ve boyun derisindeki sarkıklık ve hatta varsa çene altındaki yağlanma yok edilerek, bütün yüze yenilenme ve canlanma planlaması dahilinde yapılabilir.

 

Yüz germe estetiği çeşitleri

Facelift veya rhytidectomy olarak da geçen yüz germe ameliyatları Antalya Health Tour bünyesinde farklı yöntem ve teknikler kullanılarak da yapılıyor. Kliniğimizde kullandığımız klasik yüz germe ve Örümcek Ağı estetiğinden oldukça iyi geri dönüşler alıyoruz. Örümcek Ağı tekniği en son teknoloji ile uygulanarak, hastalarımıza tatbik edilmektedir.  Örümcek Ağı estetiği diğer adıyla iple yüz germe,  geleneksel yüz germe tekniği ile karşılaştırıldığında, etkisinin daha yüksek olduğunu gözlemlediğimiz ve iyileşme süresinin daha kısa olmasından kaynaklanan pek çok avantaja sahiptir. İple yüz germe operasyonu sonrasında yüzünüz daha sıkı ve genç bir görünüme sahip olacağından bu teknik son yılların en çok tercih edilen metodu haline getirmiştir.

Yüz germe operasyonlarında ayrıca gereken bölgelere  Yağ Transfer sistemi ile yağ enjekte edilebilir. Hangi yüz germe tekniğinin sizin için uygun olduğuna doktorunuz karar verecek ve uygulamayı yapacaktır. Örümcek Ağı estetiği ve Yağ Transferi hakkında daha ayrıntılı bilgiyi sitemizin ilgili sayfalarından takip edebilirsiniz.

Cerrahi olarak yapılan yüz germe operasyonları ise, yüzünde belirgin derecede sarkma, form kaybı, kırışıklık olan bireylere yapılır.

 

Kimler yüz germe estetiği yaptırabilir?

  • Yüzünde sarkmalar
  • Ağız kenarında kırışıklar,
  • Yüz yağ dokusu hacminde azalma
  • Estetik dışı gerdan oluşumu
  • Çene gıdı derisinde sarkma
  • Tüm yüz bölgesindeki bu form kaybı sebebiyle özgüven sorunu yaşayanlar

Yüz germe ameliyatı da diğer estetik operasyonlarda olduğu gibi bireysel karar verilmesi gereken durumlardır. Bir başkasının baskısıyla veya isteğiyle yaptıracağınız yüz germe operasyonu sağlıklı geri dönüşler almanızı zorlaştıracaktır. Eğer bu kararı kendi adınıza emin bir şekilde veriyorsanız, sağlık açısından kronik ya da farklı bir hastalığınız yoksa ve sigara içmiyorsanız, yüz germe ameliyatı yaptırabilirsiniz.

 

Yüz germe operasyonu nasıl yapılır?

Antalya Health Tour Sağlık Gurubu kliniklerine geldiğinizde ilk önce uygulamayı yapacak olan estetik cerrah sizi muayene eder ve uygulama öncesi medikal fotoğraflarınız çekilir. Muayene esnasında cerrahınızla tüm medikal geçmişinizi, kullandığınız ilaçları, ilaç alerjilerini, diğer tüm bilgilerinizi paylaşmalısınız. Doktorumuz edindiği tüm bilgiler ile tüm değerlendirmelerinizi yapacaktır. Muayene sonrası durumunuza göre uygulama öncesi yapılması gereken tüm detaylar sizinle paylaşacaktır. Yüz gerdirme işlemi kadar, operasyon öncesi hastayla yapılacak görüşme ve muayene, hastanın doktoruna duyacağı güven de çok önemlidir. İşte bu yüzden doktor ve hasta arasında karşılıklı soruların sorulmasında fayda vardır. Doktorunuz,  yüz germe operasyonu ile ilgili sorularınızı cevaplandırır ve kullanacağı yöntemlere değinir. Yüzünüzün ölçüsünü alır. Doktorunuzdan oluşabilecek riskler ya da potansiyel komplikasyonlar hakkında bu noktada bilgi alabilirsiniz.

Yüz germe estetiğine sizin için belirlenen lokal ya da genel anestezi yöntemiyle başlanır. Yüz germe estetiğinde çoğunlukla saç çizgisinde ve kulak arkasında cerrahi kesiler yapılır. Yüz bölgesindeki cilt sorunlarınıza yönelik sarkıklar ve kırışıklıkların oluştuğu yüz ve boyun bölgelerinde deri altı dokusu gerilerek düzeltilir. İhtiyaç duyulan bölgelere, vücudunuzun başka bir bölgesinden alınan ve kök hücreden zengin hale getirilmiş yağ transfer edilir. Ve yüz germe ameliyatı sonrasında doğal görüntünüze tekrar kavuşursunuz.

 

Yüz germe estetiği izi nasıl olur?

Geleneksel yüz germe ameliyatlarında kesi genellikle hemen alın saç çizgisi içine yapılır ve kesi kulak çevresine kadar devam edilip, alt kafa derisinde sona erer. Yağ dokusu, çene altı, yüz ve boyun kısımlarında düzenlenir, fazlalıklar kaldırılır ve yeniden konumlandırılır. Çene altına bir kesi atılarak, yaşlanan ve sarkan boyun yeniden düzenlenir. Kulak çevresi, göz kapakları, üst dudak bölgesi tekrar konumlandırılma için ufak kesiler atılarak şekillendirilir. Kesilerin kapatılmasında son derece titizlikle estetik işlemler yapılır, kesiler saç çizgisi içine ve doğal kulak hattının içine gizlenerek kapatılır.

 

Yüz Germe Ameliyatı Sonrası

Yüz germe ameliyatı tamamlandığında, yüzünüzde ve başınızda gevşek bir şekilde, sarılmış bandaj olur. Bu bandaj şişme ve morarmayı en aza indirmek için sarılmıştır. Sargınızın altındaki diren, oluşabilecek aşırı kan veya sıvı akıntısını toplamak için konulur. Suratınızı korumanız, bandajı hareket ettirmemeniz oldukça önemli bir konudur. Eve çıktıktan sonra uygulamanız gereken prosedürler hakkında sizi bilgilendiriyor olacağız. Yüz germe ameliyatından sonra kesilerin iyileşmesi, yeniden şekil verilen hatların oturması ve şişliklerin inmesi birkaç haftayı alacaktır. Yaşam boyu kullanacağınız güneş koruma losyonları, güneşten alınan hasarı minimize ederek gençleşmiş görünümünüzü korumaya yardımcı olacaktır. Buna ek olarak, sağlıklı bir yaşam tarzı da sonuçların uzun ömürlü olmasına fayda sağlar.

NEDEN BİZ

 

Bizim Önceliğimiz Sizin Sağlığınız…

 

Estetiğinizi şansa bırakmayın…

Deneyimli ve alanında söz sahibi doktorlarımız, sorunsuz ve rahat bir operasyon süreci sunan yöntemlerimiz, doğal ve yüzünüze uyumlu bir görünüşe sahip olmak gibi bizi tercih etmeniz için pek çok neden var.

 

  Modern Klinik

Avrupa’nın en seçkin estetik merkezlerinden olan kliniklerimiz en yeni teknolojik cihazlarla donatılmıştır ve tam donanımlı tıbbı alt yapıya sahiptir. Hastalarımızın kendilerini rahat, güven içinde ve mutlu hissetmeleri için konforlarını sağlayacak tüm özellikler düşünülmüştür.

 

  ⇒ Uzman Doktorlar

Estetik cerrahi ve medikal estetik alanında söz sahibi, birçok estetik yöntem geliştirmiş, uygulamaları ile estetikte pek çok yenilik yaratmış, uzman hekim kadromuz ile hizmetinizdeyiz!

 

  ⇒ Ayrıcalıklı Hizmet

Kliniklerimiz dünya çapında hizmet sunan, hastaların her türlü ihtiyaçlarını karşılayan teknolojiye ve konfora sahip, kişiye özel hizmetin adresidir. Yapılacak işlem ya da operasyon ne olursa olsun kapsamlı destek sunarız.

 

  ⇒ Hasta Memnuniyeti

Odağımız sunduğumuz hizmetlerle hastalarımızın beklentilerini en iyi şekilde karşılamaktır. %100 hasta memnuniyetimiz ise en büyük gurur kaynaklarımızdan biridir.