GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ

1-2 saat

0-1 Gün

1 Hafta

Göz kapağı estetiği nedir?

Gözlerimiz en önemli organlarımızdan bir tanesi. Göz ve çevresi ise, bu önemli organımızı korumayla görevli bir yapıya sahip. Mutluluğumuz, üzüntümüz ve gündelik sıradan hayatımızda bile yaptığımız ufacık bir mimik hareketiyle bile, günde milyonlarca kez göz çevresi hareketleniyor ve göz kapaklarımızı açıp kapatıyoruz. Bu denli hareketli bir alan olmasının yanı sıra, göz çevresi aynı zamanda en hassas dokuya sahip ve güneş ışığına da en etkili şekilde maruz kalıyor. Tüm bunlara ek olarak bir de yaş almaya bağlı gelişen sorunlar eklenince, göz çevresinde, göz kapaklarında, alın ve gözaltlarında birtakım problemler yaşanmaya başlıyor.

 

Göz kapağı estetiği neden gereklidir?

Göz ve göz çevresi yaygın olarak insanın konuşurken karşısındakine odaklandığı bölgedir. Bu sepele günlük yaşantı rutinimiz içerisinde belki de aynaya baktığımızda en fazla gözlemlediğimiz alanların da başında geliyor. Yaşlanma belirtilerini ilk göz çevremizde fark ederiz ve yaşa bağlı gelişen yoğun, üzgün ve uykulu görüntüden dolayı mutsuzluk hissetmeye başlarız. Göz kapaklarının form kaybetmesine bağlı gelişen bu durum, görüntünün değişimi, yorgun ve mutsuz ifade yüzün estetik görünümünü azalttığı gibi, karşımızdakilere de yanlış bir mesaj vermemize de neden olur. Cinsiyet, ırk ve yaş ve göz çevresi anatomisinin değişkenlik göstermesine neden olur. Göz çevresindeki yapılar farklı cinsiyette ve ırklardan insanlar arasında önemli ölçüde farklılık gösterir. Göz çevresi boyutları erkeklerde ve kadınlarda da farklılık gösterir. Kadınlarda, kaş ve göz kapağı daha yüksek ve daha kemerli olup, göz kapağı kat hattı erkeklere nazaran daha az belirgindir. Erkeklerde ise kaş daha çıkıntılı ve göz kapağı hat hattı göz kapağı marjına daha yakındır. Irksal olarak da Asyalı ve Uzakdoğu kişilerde ise, tamamen farklı bir göz ve gözkapağı şekli belirgindir. Tüm bu bilgiler ışığında anatomiye uygun göz ve çevresi hattı oluşturulması için göz kapağı çevresi cerrahisi dolayısıyla konusunda uzman cerrahlar tarafından yapılmalıdır.

 

Göz kapağı estetiği neleri kapsar?

Antalya Health Tour kliniklerimizde göz kapağı estetiğine bir bütün olarak bakıyoruz. Göz ve çevresindeki olası sorunlar, sadece bir noktanın düzeltilmesiyle değil, oluşan tüm yıpranma ve sorunların giderilmesi şeklinde yapılmalıdır. Ancak bu şekilde arzulanan canlı ve taze bakışlara sahip olunabilir. Göz çevresi estetiğinde en fazla karşılaşılan sorunlar göz kapağı düşüklüğü, kaz ayakları, kaş düşüklüğü, gözaltı torbaları, yanakla gözaltı arasında çökme şekillinde özetlenebilir. Göz çevresi estetiğinde tüm bu sorunlar giderilir. Tüm bu saydıklarımız sadece estetik bir bakış için değil, aynı zamanda sağlık açısından da fayda sağlayan uygulamalardır. Göz kapağındaki sarkma ya da gözaltı torbalanmasından kaynaklanan düşüklük sebebiyle, görme açısı bozulabilir ve bu da baş ağrısı gibi ikincil bir sağlık sorununu tetikleyebilir.

 

Kimler Gözkapağı estetiği yaptırabilir?

Üst ve alt göz kapağı yaşlanmaya bağlı olarak gevşeyen ve yağ uzantısı doğrultusunda sarkan derinin deformasyonuyla oluşur. Göz kapağı estetiğinin bu denli yaygın bir biçimde yapılıyor olmasının sebebi, özellikle yüz gençleştirme uygulamaları dahilinde, hastaya yorgunluk ve göz torbaları görünümünü sağlayan bu sorunun giderilmesidir. Üst göz kapaklarında oluşan “kapüşonlu” görünüm göz kapağı derisinin esnemesinden kaynaklanır. Alt göz kapağında rastlanılan en sık şikayet ise şişlik veya göz torbalarıdır. Tüm bu sorunlar Blefaroplasti yani göz kapağı estetiği kapsamında çözümlenebilir. Tüm bu sorunlara sahip olanlar gözkağaı estetiği olabilirler. Bazı hastalarda, birincil sorunu yaşı olmamasına rağmen, henüz orta yaşlarda ve hatta genç olmasına rağmen, genetik sebeplerden dolayı bu göz kapağı kusurları oluşabilir. Genç veya orta yaşlı hastalara da gözkapağı estetiği yapılarak, rahatlamış ve canlı bir göz çevresi formu oluşturulabilir.

 

Göz çevresi estetiği nasıl yapılır?

Göz çevresi estetiği içerisinde öncelikle hastanın görüş açısını bozan sarkmış üst gözkapağına lazer teknolojisi ile müdahale edilir, hastanın görme sorununa yol açan deri uzaklaştırılır. Aynı zamanda bu sayede yorgun ve asık suratlı ifadenin yerini daha genç ve taze bir görüntü alır.

Gözaltı torbaları alt göz kapağını aşağı doğru çekerek hem sağlık açısından görme sorununa yol açar, hem de olduğundan daha yaşlı ve mutsuz bir ifadeye sebep olur. Gözaltı torbalarının alınması dünya üzerinde yapılan en zor ve en çok dikkat edilmesi gereken operasyonlardan bir tanesidir. Antalya Health Tour kliniklerimizde bu sebeple alt göz kapağı kirpik dibinden mikro girişlerle, lazer teknolojisinden faydalanarak, mevcut yağ bezelerini buharlaştırarak yok ediyoruz. Bu sayede hastalarımız son derece konforlu, morluk ve kızarıklık sorunu yaşamadan iyileşme süreci geçiriyorlar.

Göz çevresi estetiğinin bir başka konusu ise, kaş düşüklüğüdür. Kaşlar hem göz kapaklarının sarkmasından kaynaklanan bir çekimle ve alnın zaman içinde form kaybetmesi sebebiyle düşmeye başlar.

Ayrıca yerçekimine bağlı olarak aşağı düşen yanaklar sebebiyle oluşan ve alt göz kapağının yanaktan ayrılmasıyla sonuçlanan çökük hatta da, Yağ Transferi uygulaması yapıyoruz.

 

Göz kapağı estetiği sonrası

Operasyon sonrası hasta 3-4 gün içinde toparlanıyor ve göz çevresindeki genç görüntüyle hayata daha taze ve özgüven içinde bakmaya başlıyor.

 

Göz kapağı estetiğinin avantajları

  • Lazer teknolojisi kullanılır
  • Sarkan deri sebebiyle oluşan görüş açısı kaybı düzelir
  • Baş ağrısına neden olan sarkık üst gözkapağı forma sokulur
  • Taze ve genç bir görüntü sağlanır
  • Çabuk iyileşme
  • Komplikasyon riski minimal

 

Gözaltı torbalarının alınma avantajları

  • Mikro girişlerle yağ torbacıkları buharlaştırılır
  • Minimal morarma ve kızarıklık yaşanır
  • Çabuk iyileşme
  • Genç ve taze görünüm

 

Lazerle Göz Kapağı Estetiği Ayrıntıları

Gözün çevresindeki dokuların tamamı yüz güzelliğini ve genç gözükmeyi sağlayan bir yapıya sahiptir. Estetikteki yeni gelişmelerle beraber göz kapağı estetiğinde de yenilikçi uygulamalar devreye girdi. Ülkemizde özellikle göz ve çevresinde yapılacak herhangi bir operasyona, insanlar kuşku ve korkuyla yaklaşırken, artık yeni tekniklerle bu soru işaretlerine de tatminkar cevaplar verilebiliyoruz ve insanlar göz kapağı estetiğine eskiye nazaran çok daha sıcak bakıyorlar. Bu doğrultuda yaklaşık 15 seneye varan araştırmalarla, hastaya göz kapağı estetiği konforunu yaşatmak için yeni teknikler geliştirdik.

 

Cat eyes- Kedi Göz estetiği, Almond yes- Badem Göz estetiği

Cat eyes- Badem Göz Estetiği Nedir?

Cat eyes, diğer adıyla Canthoplasty gözlerin dış köşelerini kaldırmak, sarkık göz kapaklarını düzeltmek ve üst veya alt Blefaroplasti sonrasında ekstra göz kapağı desteği sağlamak için kullanılan cerrahi bir tekniktir. Badem göz ve Cat eye aynı cerrahi olarak düşünülebilir, birbirinden farkı çekikliğin oranıdır. Cat eyes ve badem göz yüzde beliren yorgun veya üzgün bir ifadeyi olumlu bir havaya değiştirmek ve son dönemlerde bu göz kapağı estetiği için popüler olarak kullanılan “kedi gözü”, “badem göz” görüntüsünü elde ederek, göz bölgesine daha genç bir görünüm kazandırmak için idealdir.

Cat eyes- badem göz estetiğinde sarkık, gevşek alt göz kapağını toparlar ve üst göz kapağının bitiş yerini yeniden şekillendirir ve yeniden konumlandırır. Bu prosedür, göz kapağının dış köşesinde, gözlerin dış köşelerini yükselten ve genel şeklini geliştiren, alt göz kapağını sabitleyen, zayıflamış veya gerilmiş göz kapağını yeniden yapılandırmak için yapılır.

Bu prosedür için minimal invaziv bir yaklaşım kullanılır ve gizli izlerle daha iyi göz derisi dağılımı elde edilir. Cat eyes ve Almond eyes da alt göz kapağı dokuları (kas ve tars) lateral kantal tendonun altından geçirilerek periosta yani kemik zarına dikilir. Dikilirken cat eyes da daha fazla çekilir, almond eyes da ise daha az çekilerek cerrahi tamamlanır.

NEDEN BİZ

 

Bizim Önceliğimiz Sizin Sağlığınız…

 

Estetiğinizi şansa bırakmayın…

Deneyimli ve alanında söz sahibi doktorlarımız, sorunsuz ve rahat bir operasyon süreci sunan yöntemlerimiz, doğal ve yüzünüze uyumlu bir görünüşe sahip olmak gibi bizi tercih etmeniz için pek çok neden var.

 

  Modern Klinik

Avrupa’nın en seçkin estetik merkezlerinden olan kliniklerimiz en yeni teknolojik cihazlarla donatılmıştır ve tam donanımlı tıbbı alt yapıya sahiptir. Hastalarımızın kendilerini rahat, güven içinde ve mutlu hissetmeleri için konforlarını sağlayacak tüm özellikler düşünülmüştür.

 

  ⇒ Uzman Doktorlar

Estetik cerrahi ve medikal estetik alanında söz sahibi, birçok estetik yöntem geliştirmiş, uygulamaları ile estetikte pek çok yenilik yaratmış, uzman hekim kadromuz ile hizmetinizdeyiz!

 

  ⇒ Ayrıcalıklı Hizmet

Kliniklerimiz dünya çapında hizmet sunan, hastaların her türlü ihtiyaçlarını karşılayan teknolojiye ve konfora sahip, kişiye özel hizmetin adresidir. Yapılacak işlem ya da operasyon ne olursa olsun kapsamlı destek sunarız.

 

  ⇒ Hasta Memnuniyeti

Odağımız sunduğumuz hizmetlerle hastalarımızın beklentilerini en iyi şekilde karşılamaktır. %100 hasta memnuniyetimiz ise en büyük gurur kaynaklarımızdan biridir.