YANAK ESTETİĞİ

0-1 saat

0-1 Gün

0-1 Gün

Yanak Estetiği Nedir?

Hollywood yanağı estetiği yüzün U şeklinden V şekline getirilmesi ve elmacık kemiklerini daha belirgin hala sokulmasını sağlayan bir uygulamadır. İnsanın yüz özellikleri onun toplumda tanınmasına ve diğerlerinden ayrılmasında oldukça önemli rol oynamaktadır. Özellikle bir insanı ele aldığımızda ilk dikkatimizin yüz bölgesine odaklandığını söyleyebiliriz. Yüzdeki burun, ağız, yanaklar, dudaklar, göz rengi, saçlar ilk etapta ayrı ayrı incelenmese da totalde yüz bütününün ayrılmaz bir parçası olarak güzelliğine hizmet verirler.

 

Yüz ve Altın Oran

İnsanların güzellik ölçütleri aslına bakarsanız orantılı organ dağılımı ve mevcut doku yüzdesi ile ilintilidir. Örneğin, dudaklar kalın ve dolgun, burun hafif yüksek yani kalkık, yanakların dolgunluğu total yüzle orantılıdır, kaşlar kavislidir ve tabii çene de aynı zamanda küçüktür. Bu nedenle, insanların güzelliğinin altın oranla bağlantılı olduğunu söyleyebiliriz. Altın oran, her bir orgunun yüzdesi olarak ifade edilen değerdir ve yüzün bu yüzdelere estetik açıdan uyması ise, güzelliği çağrıştırır. Herhangi bir insanın yüzü altın orana sahip olursa, o yüz beğenilen bir yüz olacaktır. İşte altın oranda en fazla ve en önemli unsur ise çene ve aynı zamanda yanakların üçgen şekliyle ortaya çıkmasıdır. Bu oran sayesinde, yüz genç, güzel, çekici ve estetik gözükür. İşte Hollywood yanağı estetiğinin temelinde altın oran, çıkık elmacık kemikleri ve az evvelde dediğimiz gibi ince çene bölgesi bulunmaktadır.

 

Bichektomy, Hollywood estetiği nedir?

Çoğu zaman Bichektomy, üçken yüz operasyonu, V yüz operasyonu olarak da ifade edilen Hollywood yanağı estetiği, aynı zamanda yüzdeki konturun kare olduğu ve yanaklardaki yağ yastığının çok fazla olduğu yüzlerde sıklıkla uygulanır. Hollywood yanak estetiğinde uygulanan operasyonla başarılı sonuçlar elde edilir. Yanak estetiği için bir başka isim de Bichektomy’dir. Hollywood yanağı estetiği ise, operasyonun popüler adıdır aslında. Bu operasyonda, yüz dışında yani yanakların görünen dış yüzeyinde, herhangi bir iz bırakmaksızın, sadece ağız içinde, yanak bölgesine 1 cm uzaktaki aşırı yağ yastıklarının alınması olarak ifade edilebilir. Bu alınan yağ yastıkçıkları dolgun duran yanakların inmesine, elmacık kemiklerinin çıkmasına ve çenenin de küçük gözükmesine sebep olur.

 

Yanak estetiği planlama

Yanak estetiği ameliyatı, lokal anestezi altında ya da isteğe ve hastanın genel durumuna bağlı olarak genel anestezi altında, ortalama otuz dakikada biten oldukça rahat bir ameliyattır. Genel olarak, estetik cerrahın bu alandaki deneyimi çok önemlidir. Yanak estetiğinde, yanak bölgesinden alınacak yağın boyutu, şekli ve bu haliyle çenenin istenilen şekille oluşturulması, operasyondan önce yanak üçgeninin kişiye özel olarak hazırlanmasına bağlıdır. Kısaca planlanmanın kişiye özel ve çok büyük bir titizlikle yapılmışmış olması gerekir. Eğer fazla yağ alınır veya hatalı bölgeden yağ alımı yapılırsa, istenilen üçken form yakalanamaz ve iyi bir sonuç çıkmaz. Özellikle hastanın yaşı, çene ve elmacık kemiklerinin boyutları, alınacak yağ miktarının temelini oluşturur. Bu sebeple mutlaka ve mutlaka estetik cerrahınızın bu konudaki deneyiminin önemli olduğunu unutmayınız.

 

Yanak estetiği ve yaş

Yanaklardaki yanağın yirmi ya da yirmi beş yaşından önce alınmamasını öneriyoruz. Çok uçta bir örnek olmadığı müddetçe 20 yaşından evvel alınmaması, kişi için gelecekte sorun yaşamaması adına iyidir.  Çünkü bu yaşa kadar yağ katmanlarının kalınlığı, yanaklardaki dolgunluk daha sonraki yaşlarda azalır, işte bu nedenle belirli bir yaşta olması gerekir. Bu işlemde, bireyin genetik özellikleri de belirleyicidir.

 

Hollywood yanağı ve uygulama

Hollywood yanak estetiği yani yanak estetik ameliyatı, anestezi veya sedasyon ile yapılır. Geleneksel yöntemle operasyon sadece ağızdan yapılır ve dışardan iz yoktur. Dış tarafta, yanağın içindeki yağ miktarının azaltılması nedeniyle yanlarda düzleşme olur. Yanak estetik ameliyatında, eğer birey sıklıkla kilo alıp kilo veriyorsa, bireyi aşırı kilolu bir dönemde ameliyat yapmak daha uygundur. Ağızda uygulanan kesi uygun anatomik planlardan geçirilirse, yağ kütlesine kolayca ulaşılır ve yanakta dolguya neden olan bu fazla yağ kütlesi çıkarılır. Bu iri yağ kütlesine Bichat yağ yastığı denir ve insanlarda anatomik konumu önceden yani genetik olarak belirlenmiştir. Bichat yağ yastığı, ana kitle ve üç, dört uzantıya sahiptir. İşte bu sebeple ne kadar ve ne hangi doğrultuda alınacağına, estetik cerrahınız, yüz totalinizi inceledikten sonra karar verecektir. Kişiye özel bir planlama yapacaktır.

 

Yanak estetiği sonrası

Yanak estetiği ameliyatından sonra ağız içinde küçük dikişler olacaktır. Bu nedenle, operasyondan sonraki ilk gün boyunca sıvı besinler tercih edilmelidir. Günün ilerleyen saatlerinde, normal gıdalar yemeye devam edebilirsiniz ve yavaş yavaş çiğnemede herhangi bir zorluk yaşamazsınız. Yanak estetik ameliyattan sonra ağız gargarası ilk üç gün boyunca yapılmalıdır.

Çünkü ağız içindeki dikişleri mümkün olduğunca steril tutmak gereklidir. Dikişlerin bir kısmı genelde yumuşak bir dokuya sahip olduğundan ağrı hissedilemez, bazen hastalar ağızlarında dikişleri olduğunu dahi unuturlar. Yanak estetik ameliyattan sonra ağızdaki dikişler birkaç gün içinde çözülür, bu nedenle yanak kısmında yaşadıkları çok hafif hassasiyet birkaç gün içinde kaybolur. Ameliyattan sonra hastaların çoğu sosyal hayatlarına döner.

NEDEN BİZ

 

Bizim Önceliğimiz Sizin Sağlığınız…

 

Estetiğinizi şansa bırakmayın…

Deneyimli ve alanında söz sahibi doktorlarımız, sorunsuz ve rahat bir operasyon süreci sunan yöntemlerimiz, doğal ve yüzünüze uyumlu bir görünüşe sahip olmak gibi bizi tercih etmeniz için pek çok neden var.

 

  Modern Klinik

Avrupa’nın en seçkin estetik merkezlerinden olan kliniklerimiz en yeni teknolojik cihazlarla donatılmıştır ve tam donanımlı tıbbı alt yapıya sahiptir. Hastalarımızın kendilerini rahat, güven içinde ve mutlu hissetmeleri için konforlarını sağlayacak tüm özellikler düşünülmüştür.

 

  ⇒ Uzman Doktorlar

Estetik cerrahi ve medikal estetik alanında söz sahibi, birçok estetik yöntem geliştirmiş, uygulamaları ile estetikte pek çok yenilik yaratmış, uzman hekim kadromuz ile hizmetinizdeyiz!

 

  ⇒ Ayrıcalıklı Hizmet

Kliniklerimiz dünya çapında hizmet sunan, hastaların her türlü ihtiyaçlarını karşılayan teknolojiye ve konfora sahip, kişiye özel hizmetin adresidir. Yapılacak işlem ya da operasyon ne olursa olsun kapsamlı destek sunarız.

 

  ⇒ Hasta Memnuniyeti

Odağımız sunduğumuz hizmetlerle hastalarımızın beklentilerini en iyi şekilde karşılamaktır. %100 hasta memnuniyetimiz ise en büyük gurur kaynaklarımızdan biridir.