SLEEVE GASTREKTOMİ (TÜP MİDE)

1 – 3 saat

4 Gün

2 Gün

Mide Küçültme Ameliyatı

Günümüzün en büyük problemlerinden bir tanesi obezite olarak da bilinen şişmanlık problemidir. Hareketsiz yaşam tarzı, sağlıksız beslenme gibi sebeplerle ortaya çıkan bu durum hayat kalitemizi ciddi oranda etkilemekte ve kardiyovasküler hastalıklar,kanser oluşumu, diz, kalça ve sırt ağrıları, diyabet, gece solunum kesintileri ve ağır horlama gibi çok sayıda sağlık problemini de beraberide getirir.

Obezite sadece fiziksel sağlığımızı değil ruhsal sağlığımızı da etkileyen bir durumdur. Obezite, özgüven problemleri, depresyon gibi ruhsal problemleri yaşamamıza neden olan ciddi bir sağlık problemidir.

Mide Küçültme Ameliyatı Nedir?

Obezitenin tüm bu olumsuz özelliklerinden kurtulabilmemiz için dünya çapında uygulanan cerrahi bir yöntemdir. Mide küçültme ameliyatı ile bir torba özelliği taşıyan mide %75 -80 ilk bölümü çıkarılır kalan mide ince uzun bir tüp halini alır ve daha az hacme sahip olur. Bu sayede alabildiğimiz besin miktarı da azalır. Mide giriş ve çıkışlarının şekli aynı kaldığı için riskleri minimize edilmiş, başarısı kanıtlanmış bir yöntemdir. Operasyon sonrası midenin aldığı şekil nedeniyle bu ameliyata tüp mide ameliyatı da denmektedir.

Kimler Mide Küçültme Ameliyatı Olabilir?

Mide küçültme ameliyatı (tüp mide ameliyatı) olabilmeniz için Vücut kitle Endeksinizin (Body Mass index) 35 ve üzeri olması gerekmektedir. Bu değerin altında vücut kitle endeksine sahip kişilerin mide küçültme ameliyatı yapılmamaktadır. Mide küçültme ameliyatı için uygun aday olup olmadığınızı öğrenmek ve farklı çözüm önerilerimiz hakkında bilgi almak için bize hemen whatsapp üzerinden ulaşabilirsiniz.

Tüp Mide Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Tüp Mide Ameliyatı anahtar deliği yöntemi uygulanarak antalyahealthtour’un bünyesinde bulunan Türkiye’nin en iyi tüp mide ameliyatı yapan doktorları tarafından yapılır. Genel anestezi altında yapılan bu ameliyat sonrasında hastanede kalış süresi 2 ila 4 gün arasında gerçekleşmektedir.

Mide Küçültme Ameliyatı Kilo Kaybını Nasıl Sağlar?

Tüp mide ameliyatı, Türkiye’de metabolik cerrahi denilen ameliyatlardan birisidir. açlık hormonu grelin gibi hormonların oluştuğu gerçek mide azalmasında büyük mide gravürünü kaldırmasıyla ilgilidir. Mide hacmini azaltan bu cerrahi operasyon sonrasında iştahta da azalma meydana gelmektedir, bu sayede hastanın kilo kaybı sağlanmaktadır.Günümüzde obezitenin uzun süreli ve etkili tek tedavisi cerrahidir.

Mide Küçültme Ameliyatı Fiyatları

Mide küçültme ameliyatı fiyatları her hastanın kendisine özgü hikayesiyle şekillenmektedir. Sizlere daha sağlıklı bilgi vermek ve aklınıza gelebilecek her türlü sorunuza cevap verebilmek için bize whatsapp veya sitemizde bulunan mesajlaşma uygulaması üzerinden ulaşabilirsiniz.
Deneyimli ve güler yüzlü ekibimiz sizleri özenle dinleyecek ve en doğru hizmeti almanız için çalışacaktır.

NEDEN BİZ

 

Bizim Önceliğimiz Sizin Sağlığınız…

 

Sağlığınızı şansa bırakmayın…

Deneyimli ve alanında söz sahibi doktorlarımız, sorunsuz ve rahat bir operasyon süreci sunan yöntemlerimiz ve başarılı sonuca sahip olmak gibi bizi tercih etmeniz için pek çok neden var.

 

  ⇒ Modern Klinik

Avrupa’nın en seçkin klinik merkezlerinden olan hastanelerimiz en yeni teknolojik cihazlarla donatılmıştır ve tam donanımlı tıbbı alt yapıya sahiptir. Hastalarımızın kendilerini rahat, güven içinde ve mutlu hissetmeleri için konforlarını sağlayacak tüm özellikler düşünülmüştür.

 

  ⇒ Uzman Doktorlar

Ameliyat ve operasyon alanında söz sahibi, birçok yöntem geliştirmiş, uygulamaları ile tedavilere pek çok yenilik yaratmış, uzman hekim kadromuz ile hizmetinizdeyiz!

 

  ⇒ Ayrıcalıklı Hizmet

Kliniklerimiz dünya çapında hizmet sunan, hastaların her türlü ihtiyaçlarını karşılayan teknolojiye ve konfora sahip, kişiye özel hizmetin adresidir. Yapılacak işlem ya da operasyon ne olursa olsun kapsamlı destek sunarız.

 

  ⇒ Hasta Memnuniyeti

Odağımız sunduğumuz hizmetlerle hastalarımızın beklentilerini en iyi şekilde karşılamaktır. %100 hasta memnuniyetimiz ise en büyük gurur kaynaklarımızdan biridir.