MİDE BALONU

1 saat

Ayakta Tedavi

Hemen

Mide balonu

Birçok kişi obezite (muzdarip obezite ) – ve tamamen tekrarlanan girişimleri şimdiye şeker vazgeçmek ve düzenli egzersiz rağmen diyet dönüştürün. Dış görünüşü ne olursa olsun, kendi yaşam kaliteniz her zaman etkilenir. Antalya Healt Tour olarak, cerrahi bir müdahalenin yardımıyla yaşamınızı ve refah ağırlığınızı nasıl tekrar kontrol altına alabileceğiniz konusunda çeşitli seçenekler sunmak istiyoruz – sadece bizimle iletişime geçin!

Türkiye’de hastalarımıza sunduğumuz kısıtlayıcı mide cerrahisi tekniklerinden biri de mide balonudur. Gastrik balon, yuttuğunuz veya gastroskopi (gastroskopi) ile oval bir kapsüldür.bir uzman tarafından kullanılabilir. Daha sonra uygun bir madde ile doldurulur. Kural olarak, bir gaz veya hava karışımı veya bir tuz çözeltisidir. Bir mide balonu sadece yaklaşık 30 dakika süren küçük bir ameliyat olduğundan, aynı gün uygulamamızı bırakabilirsiniz. Risklerden kaçınmak için, mide balonunuz yaklaşık 3-6 ay sonra Türkiye’deki uzmanınız tarafından çıkarılacaktır. Bu özellikle gereklidir, çünkü aksi takdirde mide bulantısı, karın ağrısı ve kusmaya neden olabilecek mide mukozasında tahriş olabilir.

Bir mide balonu yerleştirmenin maliyeti bireyseldir ve farklı faktörlere bağlıdır. İlgileniyorsanız,bizimle iletişime geçebilirsiniz!

 

Bir mide balonu için avantajlar ve gereksinimler

Türkiye’de bir gastrik balon kullanmanız için çeşitli gereksinimler vardır: Diğer şeylerin yanı sıra, tıbbi açıdan da obeziteden muzdarip olmalısınız – yani, en az 40’lık bir vücut kitle indeksi (BMI) (40 kg / m’ye karşılık gelir) 2 ) kendi. Veya, ciddi sağlık kısıtlamaları ile birleştirilen 35 BMI. Ayrıca, yasaya göre, yasal yaşta olmalısınız ve bu nedenle 18 yaşına ulaşmış olmalısınız. Diğer faktörler arasında akıl hastalıklarının dışlanması, uyuşturucu ve alkol kullanımı ve 65 yaş sınırı vardır.

Ancak o zamana kadar, tedavinin seyri, olası riskler ve yan etkiler ve önceki yaşamınızdaki değişiklik hakkında kendinizi önceden bilgilendirmelisiniz. Tabii ki, Antalya Health Tour Uzman Ekibimiz size bu bağlamda ayrıntılı olarak tavsiyede bulunabilirsek mutlu oluruz!

 

Mide balonunun avantajları nelerdir?

Mideye yerleştirilen balon sayesinde, vücuda daha hızlı bir tokluk hissi (gastrik sensörler ile balon teması yoluyla) bildirilir , böylece bu kısıtlayıcı tedavi yöntemi, diyetin değiştirilmesi için bir tür destekleyici önlem olarak görülebilir. Hızlı başlangıç ​​nedeniyle, aynı gün pratikten ayrılabilir ve hayatınızı adım adım yeni koşullara uyarlayabilirsiniz. Ek olarak, bir gastrik balon yerleştirildiğinde komplikasyonlar nadiren ortaya çıkar. Ayrıca, bu prosedürle anatomik değişiklik yoktur! Ayrıca kapsül belirli bir süre sonra tekrar çıkarılır.

NEDEN BİZ

 

Bizim Önceliğimiz Sizin Sağlığınız…

 

Sağlığınızı şansa bırakmayın…

Deneyimli ve alanında söz sahibi doktorlarımız, sorunsuz ve rahat bir operasyon süreci sunan yöntemlerimiz ve başarılı sonuca sahip olmak gibi bizi tercih etmeniz için pek çok neden var.

 

  ⇒ Modern Klinik

Avrupa’nın en seçkin klinik merkezlerinden olan hastanelerimiz en yeni teknolojik cihazlarla donatılmıştır ve tam donanımlı tıbbı alt yapıya sahiptir. Hastalarımızın kendilerini rahat, güven içinde ve mutlu hissetmeleri için konforlarını sağlayacak tüm özellikler düşünülmüştür.

 

  ⇒ Uzman Doktorlar

Ameliyat ve operasyon alanında söz sahibi, birçok yöntem geliştirmiş, uygulamaları ile tedavilere pek çok yenilik yaratmış, uzman hekim kadromuz ile hizmetinizdeyiz!

 

  ⇒ Ayrıcalıklı Hizmet

Kliniklerimiz dünya çapında hizmet sunan, hastaların her türlü ihtiyaçlarını karşılayan teknolojiye ve konfora sahip, kişiye özel hizmetin adresidir. Yapılacak işlem ya da operasyon ne olursa olsun kapsamlı destek sunarız.

 

  ⇒ Hasta Memnuniyeti

Odağımız sunduğumuz hizmetlerle hastalarımızın beklentilerini en iyi şekilde karşılamaktır. %100 hasta memnuniyetimiz ise en büyük gurur kaynaklarımızdan biridir.