DUDAK KALDIRMA

20 Dakika

Ayakta Tedavi

Hemen

Dudak kaldırma- Lip lift

Lip lift her ne kadar dudak büyütme kategorisine girse de, enjekte edilebilir veya kalıcı dolgularla yapılan bir işlem değil, dudak üstündeki deriye müdahaleyi gerektiren, cerrahi teknikle yapılan bir girişimdir. Ayrıca popüler söylemle Bullhorn Lip Lift olarak da isimlendirilir.

 

Lip Lift- Dudak Kaldırma Nedir?

Genetik olarak ince bir dudak yapısına veya yaşlanmaya bağlı dudaklarınızda eskisine nazaran daha sönük bir dolgunluğa sahip olabilirsiniz. Lip lift- dudak kaldırma, üst dudağın pembe kısmının daha fazla görünür hale gelmesini amaçlayan bir prosedürdür. Bu haliyle dudak burun oranına dikkat ederek, hem üst dudağınızın görünümü artar hem de üst dudak ile burun tabanı arasındaki mesafe kısalır.

Bucerrahi yöntem enjekte edilebilir dolgu maddelerine bir alternatif olabilir. Özellikle uzun bir yüz yapısına sahip ve uzun bir philtrumu yani bıyık bölgesi (burun tabanı ile üst dudak arasındaki mesafe) geniş olan insanlara en iyi sonuçları verir.

Dudaklarının mevcut yapısını sevmeyen ve belirli aralıklarla enjekte edilebilir dolgu uygulamalarına başvuran pek çok insanın tercih ettiği bir yöntem olan lip lift, kalıcı bir uygulamadır. Aynı zamanda doğal görünümlü bir dudak büyütme etkisi arayan insanlar için iyi bir seçenektir.

 

Kimler Lip Lift yaptırabilir?

İnce bir üst dudağınız, gülümsediğinizde gözükmeyen üst diş görüntünüz ve uzun bir philtrumunuz varsa ve sürekli dudak dolgusu yaptırmaktan sıkıldıysanız, lip lift sizin için iyi bir seçenek olabilir. Sonuç olarak daha büyük bir üst dudak, daha dengeli yüz kontür elde eder ve daha çekici bir görünüme kavuşursunuz. Dudak kaldırma yoluyla dudak büyütme işleminin etkisi kalıcıdır ve tekrarlanması gerekmez.

 

Lip Lift- Dudak kaldırma nasıl yapılır?

Dudak kaldırma- Lip lift ameliyathane ortamında yapılan cerrahi bir işlemdir. Cerrah, aşırı deriyi burnun altından çıkarır ve dudakları şekillendirir. İşlem yaklaşık 40 dakika sürer, hastanın durumuna bağlı olarak genel ya da sıklıkla lokal anestezi altında yapılır. Sonuç olarak, üst dudak daha büyük görünür ve philtrumunuz kısalır. Dudak kaldırma, çoğunlujla iz bırakmaz. Burun altındaki doğal derinin altına izler gizlenir. Burun altına yapılan skar zamanla kaybolur, bağlantılı deri görünümünün rengini alır ve zar zor görülür.

 

Lift Lift- Dudak kaldırmanın avantajları

  • Daha belirgin bir üst dudak yapısı
  • Philtrum bölgesinin ( bıyık bölgesi) kısaltılması
  • Gençleşmiş bir yüz
  • Doğru orantılı bir yüz bütünü

 

Bullhorn Lip Lift Dudak kaldırma

Bullhorn lip lift olarak da geçen bu uygulama, son zamanlarda ünlüler arasında oldukça popüler bir teknik olarak karşımıza çıkıyor. Üst dudak ve burun tabanı arasındaki mesafeyi azaltan bu uygulama sonuç olarak dudakların gözle görülür şekilde büyümesine ve yüz ile uyum içinde olmasını sağlıyor. Bullhorn dudak kaldırma tekniği, parlak kırmızı konturun görünürlüğünü ve dudağın dolgunluğunu artırmak için yapılan kısaca dudağın yeniden şekillendirilmesine fayda sağlayan bir işlemidir. Geniş duran bıyık bölgesini kısaltmak, dudakların estetik olarak etli ve kırmızı bir görünüm almasını amaçlar. Bu teknikle daha canlı ve parlak dudaklar elde etmek mümkündür. Günümüzde pek çok teknik dudak kaldırma için denenip kullanılsa da, en etkili olanı hastaları genel anestezi altına almadan, basit bir cerrahi müdahale olan dudak kaldırma tekniğidir.

NEDEN BİZ

 

Bizim Önceliğimiz Sizin Sağlığınız…

 

Estetiğinizi şansa bırakmayın…

Deneyimli ve alanında söz sahibi doktorlarımız, sorunsuz ve rahat bir operasyon süreci sunan yöntemlerimiz, doğal ve yüzünüze uyumlu bir görünüşe sahip olmak gibi bizi tercih etmeniz için pek çok neden var.

 

  Modern Klinik

Avrupa’nın en seçkin estetik merkezlerinden olan kliniklerimiz en yeni teknolojik cihazlarla donatılmıştır ve tam donanımlı tıbbı alt yapıya sahiptir. Hastalarımızın kendilerini rahat, güven içinde ve mutlu hissetmeleri için konforlarını sağlayacak tüm özellikler düşünülmüştür.

 

  ⇒ Uzman Doktorlar

Estetik cerrahi ve medikal estetik alanında söz sahibi, birçok estetik yöntem geliştirmiş, uygulamaları ile estetikte pek çok yenilik yaratmış, uzman hekim kadromuz ile hizmetinizdeyiz!

 

  ⇒ Ayrıcalıklı Hizmet

Kliniklerimiz dünya çapında hizmet sunan, hastaların her türlü ihtiyaçlarını karşılayan teknolojiye ve konfora sahip, kişiye özel hizmetin adresidir. Yapılacak işlem ya da operasyon ne olursa olsun kapsamlı destek sunarız.

 

  ⇒ Hasta Memnuniyeti

Odağımız sunduğumuz hizmetlerle hastalarımızın beklentilerini en iyi şekilde karşılamaktır. %100 hasta memnuniyetimiz ise en büyük gurur kaynaklarımızdan biridir.