MEME KÜÇÜLTME

1-3 saat

1 Gün

4 Gün

Meme küçültme nedir?

Göğüslerin olması gerektiğinden büyük olması, sırt ağrıları başta olmak üzere, duruş bozukluklarına, yorgunluğa, meme dokusu altında terlemeyle birlikte cilt sorunlarına, iskelet sistemi deformasyonuna kadar bir dizi sağlık problemlerini de beraberinde getirir. İri göğüsler ayrıca estetik dışı görüntüsüyle, bayanların diledikleri kıyafetleri giyememelerine de neden oluyor, bununla beraber gelen özgüven kaybı, kadınları meme küçültme operasyonlarına sevk ediyor. Meme küçültme operasyonları, göğüslerinin iriliğinden şikayetçi olan kadınların her açıdan rahat etmesini sağlayan uygulamalar olarak nitelendiriliyor.

Meme dikleştirme ve meme küçültme

Göğüslerdeki deformasyon sonucu kliniklerimize gelen hastalarımızla yapılan ön görüşme sırasında bazen meme küçültmenin değil, sadece meme dikleştirme operasyonuyla istenilen formun yakalanabileceği de görülebilir. Bu sebeple aslında meme operasyonunun hangi şeklinin hastaya uygun olduğu ancak muayene sırasında netlik kazanır.

Meme formunun aşırı derece de büyük olması zaman içinde göğüslerin yer çekimine daha fazla mukavemet gösterememesine sebep olduğundan, çoğu hastanın duruş bozukluğu ve hatta bunu takiben kollarda uyuşma, his ve güç kaybı yaşadığı da gözlemlenir. Tüm bu veriler doğrultusunda meme küçültme estetiği estetik açıdan son derece güzel göğüslerin yapılandırılmasına ve her şeyden evvel bu sorunu yaşayan hastanın hayat kalitesini artırmasına da yardımcı olacaktır.

Kimler meme küçültme yaptırabilir?

  • Göğüsleri makul orandan daha büyük olanlar
  • İri göğüslerine ek olarak sarkıklık sorunu yaşayanlar
  • Büyük göğüsleri sebebiyle dilediğini kıyafeti giyemeyenler
  • Cilt sorunu, bel, sırt ağrıları ve duruş bozukluğu sorunları olanlar
  • Fiziksel aktivitelerini yapamayacak kadar büyük göğüslere sahip olanlar
  • Sırtında ağırlık sebebiyle südyene bağlı dalgalı görüntü
  • Estetik dışı görüntü sebebiyle, özgüven kaybı yaşayanlar
  • El uyuşması, his kaybı, duruş bozukluğu gibi ortopedik sorunlar yaşayanlar

Tüm bu sorunlar, meme küçültme operasyonuna uygun olan adayların profilleridir. Eğer siz de yukarıda saydığımız bir ya da birkaç sorun sebebiyle meme küçültme estetiğini düşünüyorsanız, alınan sonuçların son derece etkili ve başarılı olduğu ve estetik görüntünü dahilinde sağlık unsurlarının da çözümlendiği meme küçültme estetiğini yaptırabilirsiniz.

Meme küçültme operasyonu nasıl yapılır?

Meme küçültme operasyonu genel anestezi altında yapılır. Meme içerisinde bulunan yağ dokuları ve meme dışındaki fazlalık deri mevcut alandan uzaklaştırılır. Aynı oranda zaman içinde büyüyen meme başı haresi de küçültülerek, nihai haline uygun boyutlara getirilir. İri göğüslerdeki en büyük problemlerden birisi olan sarkıklık sorunu operasyona meme dikleştirme uygulaması da dahil edilerek çözümlenir ve dikiş atılır. Meme küçültme operasyonlarında memenin boyutu göz önünde tutularak kişiye özel teknikler kullanılarak küçültme işlemi yapılır. Dikişler kullanılan tekniğe göre değişkenlik gösterse de genellikle ters T şeklinde ve zaman içinde solan ve hastaya estetik dışı herhangi bir sorun yaratmayacak ölçülerdedir.

Meme küçültme operasyonunda ne kadar iz kalır?

Minimum iz ve en estetik görüntüyü amaçladığımız meme küçültme operasyonlarının, mutlaka bu sebeple çok iyi planlanması gerekir ve hastaya en sağlıklı ve en güzel geri dönüşümü yaşatmalıdır. Ters T olarak tabir ettiğimiz, meme başı altından dikey ve meme altı boyunca yapılan kesi, zaman içinde solan ve büyük bir kısmı meme altında kaldığı için gözükmeyen izlerdir. Fakat her hastanın meme büyüklüğü farklı olacağı için kullanılan teknik ve kesi izleri de farklılık gösterir. Hangi teknik kullanılırsa kullanılsın scar-iz konusu en fazla dikkat edilen konuların başında yer alır ve hastaya minimum iz ve sonrasında konforlu bir iyileşme süreci sağlanır.

 

Meme küçültme estetiği sonrası

Her kadının meme büyüklüğü, simetrisi ve sarkıklık derecesi birbirinden farklı olacağı için kullanılan teknik de birbirinden farklılık gösterir. Fakat Antalya Health Tour kliniklerimizde, birincil olarak en az izle, hastanın konforlu bir iyileşme süreci geçirmesini sağlıyoruz. Kişiye özel meme küçültme estetiği en iyi geri dönüşler aldığımız uygulamalar arasında yer alıyor. Hastamız bir iki gün kol hareketlerini sınırlı bir şekilde yapar. Ortalama birkaç hafta içerisinde kesi izleri silikleşmeye başlar. Operasyondan hemen sonra büyük bir rahatlama, bel ve sırt ağrılarında azalma ve hatta yok olma ve diğer sağlık sorunlarında hızlı bir şekilde tükenme gözlemlenir. Estetik ve formunda bir göğüs yapısına kavuşulur.

 

Meme küçültme operasyonunun olmazsa olmazları

Meme küçültme operasyonlarında her zaman estetiği ve sağlığı paralel ölçüde önemseyerek planlama yapılır. Hastanın yaşı, meme iriliği ve çocuk beklentisi ile emzirme olasılığı düşünülerek meme küçültme yapılmalıdır. Ortalama 1 saat süren operasyon öncesi hastanın da uygun bulduğu ölçü hedef alınarak, en azı izi ve en konforlu nekahet süresi amaçlanır. Operasyon sonrası çabuk iyileşme ve sorunsuz geçen dönem hastanın psikolojisini de olumlu bir şekilde etkileyecektir. Kilo almaya bağlı olarak meme dokusunun tekrar büyüme olasılığı olsa da hiçbir zaman operasyon öncesi haline gelmez, hastalarımız ömür boyu estetik göğüslerle hayatına devam ederler. Ayrıca meme küçültme operasyonları sonrasında hastanın emzirmeye engel bir durumu oluşmamaktadır. Süt bezelerine değil, memedeki mevcut yağ fazlalığına müdahale edilir.

Meme küçültme operasyonlarında meme başının makul alana çekilmesi işleminde ise, mutlaka his konusunda dikkat edilir. Meme başının eskisi gibi duyarlı kalması, bu alanın çıkarılan deri miktarından etkilenmeyerek, kan dolaşımıyla beslenmesine bağlıdır. Meme ucunun duyarlılığının devam etmesi, emzirme işlevinde de kanalların uyarılması için son derece önemli bir durumdur. Ayrıca her iki meme ve meme başı arasında da simetrinin yakalanması şarttır.

NEDEN BİZ

 

Bizim Önceliğimiz Sizin Sağlığınız…

 

Estetiğinizi şansa bırakmayın…

Deneyimli ve alanında söz sahibi doktorlarımız, sorunsuz ve rahat bir operasyon süreci sunan yöntemlerimiz, doğal ve vücudunuza uyumlu bir görünüşe sahip olmak gibi bizi tercih etmeniz için pek çok neden var.

 

  Modern Klinik

Avrupa’nın en seçkin estetik merkezlerinden olan kliniklerimiz en yeni teknolojik cihazlarla donatılmıştır ve tam donanımlı tıbbı alt yapıya sahiptir. Hastalarımızın kendilerini rahat, güven içinde ve mutlu hissetmeleri için konforlarını sağlayacak tüm özellikler düşünülmüştür.

 

  ⇒ Uzman Doktorlar

Estetik cerrahi ve medikal estetik alanında söz sahibi, birçok estetik yöntem geliştirmiş, uygulamaları ile estetikte pek çok yenilik yaratmış, uzman hekim kadromuz ile hizmetinizdeyiz!

 

  ⇒ Ayrıcalıklı Hizmet

Kliniklerimiz dünya çapında hizmet sunan, hastaların her türlü ihtiyaçlarını karşılayan teknolojiye ve konfora sahip, kişiye özel hizmetin adresidir. Yapılacak işlem ya da operasyon ne olursa olsun kapsamlı destek sunarız.

 

  ⇒ Hasta Memnuniyeti

Odağımız sunduğumuz hizmetlerle hastalarımızın beklentilerini en iyi şekilde karşılamaktır. %100 hasta memnuniyetimiz ise en büyük gurur kaynaklarımızdan biridir.