ROUX-EN-Y GASTRİK BYPASS

1 – 3 saat

4 Gün

2 Gün

Türkiye’de Roux-Y gastrik bypass

Roux-Y gastrik bypass, mideden küçük bir kese oluşturulduğu ve yeni oluşturulan kese doğrudan ince bağırsağa bağlandığı bir tür kilo verme cerrahisidir. Tüketilen yiyecekler, azaltılmış gastrik torbadan geçer ve daha sonra midenin çoğunu ve ince bağırsağın ilk bölümünü atlayarak ince bağırsağın arkasına ulaşır. Bu yeme davranışını değiştirmek zorunda kalmadan kilo vermeyi sağlar.

Türkiye’de Roux-Y gastrik bypass, diyet ve egzersiz işe yaramadıysa veya kilonuzdan dolayı ciddi sağlık sorunlarınız varsa idealdir. Türk tıp uzmanları ve cerrahları, dünyanın dört bir yanından gelen hastaların Roux-Y gastrik bypass ile kilo vermelerine ve potansiyel olarak hayatı tehdit eden, kiloyla ilişkili sağlık sorunları risklerini azaltmalarına yardımcı oluyor.

 

Roux-Y gastrik bypass için Türkiye’de uzmanlar

Bu ülkede, beslenme ve egzersiz alışkanlıklarınızı geliştirerek kilo vermeye çalışana kadar gastrik bypass genellikle yapılmaz. Buna bir alternatif, Türkiye’deki Roux-Y gastrik bypass operasyonudur. Bu, deneyimli ve yetkin doktorlar tarafından gerçekleştirilir ve aynı zamanda Almanya’dan daha ucuzdur. Türkiye’de gastrik bypass cerrahisi için bir diğer avantaj, işlem öncesi ve sonrası iyi bakımdır. Bu şekilde hastalar yeni tokluk hissine daha hızlı alışırlar ve operasyondan sonraki olumlu değişikliklere hazır olurlar.

 

Türkiye’de Roux-Y gastrik bypass cerrahisi aşağıdaki durumlarda idealdir:

  • Vücut kitle indeksiniz (BMI) 40 veya daha yüksektir.
  • VKİ’niz 35 ila 39,9 (obezite) arasındadır ve tip 2 diyabet gibi ciddi bir sağlık sorununuz var,
  • Yüksek tansiyonunuz veya şiddetli uyku apneniz var.
  • Bazı durumlarda, BMI’nız 30 ila 34 arasındaysa Roux-Y gastrik bypass cerrahisi de önerilir
  • Ciddi sağlık sorunlarınız var.

Roux-Y gastrik bypass atılmadan önce, Türk uzmanlar hastalarını ayrıntılı olarak inceliyor ve tavsiye ediyor. Bu kapsamlı tarama süreci, hastanın sağlığına ve hedeflerine uygun en iyi sonuçları elde etmek için gereklidir. Fiziksel duruma bağlı olarak, doktorlar herhangi bir semptomu tedavi etmek için gastrik bypass ameliyatından sonra diyetinizi, yaşam tarzınızı ve davranışınızı ayarlamanızı önerebilir.

Almanya’daki tüm sağlık sigortası şirketleri kilo verme operasyonlarını üstlenmemektedir. Ameliyat ve hastanede kalış masraflarının yüksekliğini kendiniz ödemek yerine, Türkiye’de gastrik bypass ameliyatı iyi bir seçenektir . Doktorlar ve sağlık personeli mükemmel bir şekilde eğitilmiş ve deneyimlidir ve Roux-Y gastrik bypass maliyetleri bu ülkeden önemli ölçüde daha düşüktür.

 

Türkiye’de Roux-Y gastrik bypass cerrahisi

Roux-Y gastrik bypass ameliyatı bir Türk özel kliniğinde yapılır. İyileşmenize bağlı olarak, hastanede kalış süresi üç ila beş gün sürebilir.

İşlemden önce genel anestezi alacaksınız. Ameliyat sırasında anestezist, anesteziğin ve dolaşımınızın etkinliğini sürekli olarak izler.

Roux-Y gastrik bypass’ınızın özellikleri kişisel durumunuza ve cerrahların önerilerine bağlıdır. Bazı operasyonlar karında geleneksel büyük (açık) insizyonlarla yapılır. Bununla birlikte, Türkiye’deki çoğu Roux-Y gastrik bypass cerrahisi laparoskopik olarak gerçekleştirilmektedir ve cerrah aletleri enstrümanları karın içindeki birkaç küçük kesiden sokmaktadır.

Açık veya laparoskopik teknikle yapılan kesilerden sonra cerrah mideyi çeker. Ortaya çıkan mide yaklaşık bir ceviz büyüklüğündedir ve sadece biraz yiyecek emebilir. Bir sonraki adımda, ince bağırsak ayrılır ve bir kısmı doğrudan mide torbasına dikilir. Gıda daha sonra bu azaltılmış mide torbasına ve oradan doğrudan ince bağırsağa gider. Yiyecek midenin çoğunu ve ince bağırsağın ilk kısmını atlar ve bunun yerine doğrudan ince bağırsağın orta kısmına gider. Bu, kalori alımını önemli ölçüde azaltır ve kilo verirsiniz!

NEDEN BİZ

 

Bizim Önceliğimiz Sizin Sağlığınız…

 

Sağlığınızı şansa bırakmayın…

Deneyimli ve alanında söz sahibi doktorlarımız, sorunsuz ve rahat bir operasyon süreci sunan yöntemlerimiz ve başarılı sonuca sahip olmak gibi bizi tercih etmeniz için pek çok neden var.

 

  ⇒ Modern Klinik

Avrupa’nın en seçkin klinik merkezlerinden olan hastanelerimiz en yeni teknolojik cihazlarla donatılmıştır ve tam donanımlı tıbbı alt yapıya sahiptir. Hastalarımızın kendilerini rahat, güven içinde ve mutlu hissetmeleri için konforlarını sağlayacak tüm özellikler düşünülmüştür.

 

  ⇒ Uzman Doktorlar

Ameliyat ve operasyon alanında söz sahibi, birçok yöntem geliştirmiş, uygulamaları ile tedavilere pek çok yenilik yaratmış, uzman hekim kadromuz ile hizmetinizdeyiz!

 

  ⇒ Ayrıcalıklı Hizmet

Kliniklerimiz dünya çapında hizmet sunan, hastaların her türlü ihtiyaçlarını karşılayan teknolojiye ve konfora sahip, kişiye özel hizmetin adresidir. Yapılacak işlem ya da operasyon ne olursa olsun kapsamlı destek sunarız.

 

  ⇒ Hasta Memnuniyeti

Odağımız sunduğumuz hizmetlerle hastalarımızın beklentilerini en iyi şekilde karşılamaktır. %100 hasta memnuniyetimiz ise en büyük gurur kaynaklarımızdan biridir.