DUEDONAL SWITCH

1-3 saat

4 Gün

2 Gün

Duedonal Switch

Biliopankreatik diversiyon kilo kaybı için cerrahi bir prosedürdür. Türkiye’deki biliopankreatik derivasyon genellikle duodenum anahtarı ile varyantta ameliyat edilir. Operasyon özellikle fazla kilolu ve BMI’sı 50’den fazla olan ve diğer kilo verme yöntemlerinin istenen sonuçları elde etmediği hastalar için uygundur. Türkiye’deki uzmanlık ve cerrahların yüksek düzeyde uzmanlığı ve uzun yıllara dayanan deneyimi, hastalara sağlıklarını ve hayata karşı iyi bir tutum kazandırmaktadır.

 

Türkiye’de duedonal switch

Bu operasyonun ilk adımında, gastrik gastrektomi denir. Bu, doğal midenin yaklaşık yüzde 80’ini giderir. Geriye kalan şey, muza benzer boru şeklinde olan daha küçük bir midedir. Biliopankreatik diversiyon ile, ince bağırsağın yanı sıra ince bağırsağın sınırlı bir kısmına gıdaların verildiği pilorik kapak kalır.

Ameliyatın ikinci adımında, cerrah bağırsağın uç kısmını midenin yakınındaki duodenuma bağlar. Bu müdahale, proteinler ve yağlar da dahil olmak üzere besinlerin gıda alımını ve emilimini önemli ölçüde azaltır.

Türkiye’deki biliopankreatik diversiyon genellikle sadece tek bir müdahale gerektirir. Daha az yaygın vakalarda, Türkiye’de biliopankreatik diversiyon iki ayrı prosedürle yapılabilir. Sleeve gastrektomi sonrası kilo kaybı, bağırsak bypassının yapılmasından önce beklenir.

 

Biliopankreatik diversiyonun faydaları

Biliopankreatik diversiyon kilo vermenize yardımcı olmak için yapılır. Aynı zamanda, yaşamı tehdit eden hastalık riski de azalır. Bunlar:

  • Kalp hastalığı
  • Yüksek tansiyon
  • Yüksek kolesterol
  • Şiddetli uyku apnesi
  • Tip 2 diyabet
  • kısırlık

Bu ülkede, doktorlar genellikle bu işlemi sadece hastalar yemek ve egzersiz alışkanlıklarını değiştirerek zaten kilo vermeye çalıştıklarında gerçekleştirirler. Aynı zamanda, bu kilo verme ameliyatı Türkiye’den çok daha pahalıdır. Sağlık sigortası şirketleri genellikle biliopankreatik diversiyon maliyetlerini karşılamaz.

 

Duedonal Switch’den önce

Türk uzmanlar operasyon öncesi bazı sınavlar yapacaklar. Ameliyat günü, ameliyathanede genel anestezi alacaksınız. Bu şekilde operasyon sırasında uyuyabilir ve prosedürü fark etmeyebilirsiniz. Bir anestezist, anestezi ve dolaşımın etkilerini sürekli olarak izler.

 

Biliopankreatik derivasyon sırasında kilo verin

Türk doktorlar prosedürden önce prosedürü sizinle görüşeceklerdir. Birçok operasyon laparoskopik olarak, yani karın içindeki küçük kesilerle enstrümanlarla yapılabilir. Bu şekilde geleneksel büyük veya açık kesimler önlenebilir. Aynı zamanda, maliyetler daha düşük ve iyileşme süresi daha kısadır.

Operasyonun iki aşamasının her biri birkaç saat sürer. Operasyondan sonra, eğitimli ve deneyimli sağlık personeli tarafından bir dinlenme odasında izleneceksiniz.

 

İşlemden sonra

Bir biliopankreatik derivasyondan hemen sonra, sıvılarla beslenirsiniz. Mide ve bağırsakların iyileşmesi zaman alır. Özel diyet planı, ameliyattan sonraki günlerde sıvıdan püre haline getirilmiş gıdaya dönüşür. Birkaç gün sonra, yumuşak haşlanmış yiyecekler yiyebilir ve daha sonra normal bir diyete geri dönebilirsiniz.

Türk sağlık ekibi, olası mikro besin eksikliğini önlemek için işlemden sonra ek vitamin ve mineral takviyeleri almanızı önerecektir.

Türkiye’de biliopankreatik bir derivasyondan sonra , iki yıl içinde aşırı kilonuzun yüzde 70 ila 80’ini gururla kaybetmek mümkün olabilir. Bununla birlikte, ameliyat sonrası gerçek kilo kaybı da yaşam tarzı ve diyet değişikliklerine bağlıdır.

NEDEN BİZ

 

Bizim Önceliğimiz Sizin Sağlığınız…

 

Sağlığınızı şansa bırakmayın…

Deneyimli ve alanında söz sahibi doktorlarımız, sorunsuz ve rahat bir operasyon süreci sunan yöntemlerimiz ve başarılı sonuca sahip olmak gibi bizi tercih etmeniz için pek çok neden var.

 

  ⇒ Modern Klinik

Avrupa’nın en seçkin klinik merkezlerinden olan hastanelerimiz en yeni teknolojik cihazlarla donatılmıştır ve tam donanımlı tıbbı alt yapıya sahiptir. Hastalarımızın kendilerini rahat, güven içinde ve mutlu hissetmeleri için konforlarını sağlayacak tüm özellikler düşünülmüştür.

 

  ⇒ Uzman Doktorlar

Ameliyat ve operasyon alanında söz sahibi, birçok yöntem geliştirmiş, uygulamaları ile tedavilere pek çok yenilik yaratmış, uzman hekim kadromuz ile hizmetinizdeyiz!

 

  ⇒ Ayrıcalıklı Hizmet

Kliniklerimiz dünya çapında hizmet sunan, hastaların her türlü ihtiyaçlarını karşılayan teknolojiye ve konfora sahip, kişiye özel hizmetin adresidir. Yapılacak işlem ya da operasyon ne olursa olsun kapsamlı destek sunarız.

 

  ⇒ Hasta Memnuniyeti

Odağımız sunduğumuz hizmetlerle hastalarımızın beklentilerini en iyi şekilde karşılamaktır. %100 hasta memnuniyetimiz ise en büyük gurur kaynaklarımızdan biridir.