MEME DİKLEŞTİRME

1-3 saat

1 Gün

4 Gün

Meme Dikleştirme Ameliyatları

Göğüslerdeki sarkma çoğunlukla emzirme sonrası formun kaybolmasıyla ve ya zaman içinde yer çekiminin de etkisiyle gözlemlenen bir durumdur. Sarkık göğüsler istenilen kıyafetin giyilememesine neden olduğu gibi, kadınlarda çoğu zaman özgüven kaybına da sebebiyet vermektedir.

Kimler meme dikleştirme operasyonu yaptırabilir?

  • Emzirme sonrası göğüslerinde sorun yaşayanlar,
  • Sık kilo alıp vermeye bağlı olarak sarkık göğüsleri olanlar,
  • Yaşa bağlı ve yer çekiminin etkisiyle göğüslerinde sarkma olanlar,
  • Meme başı haresi, areola bölgesinde genişleme yaşayanlar,
  • Sarkık göğüslerinden dolayı özgüven sorunu yaşayanlar,
  • Diledikleri kıyafeti sarkık göğüsleri sebebiyle giyemeyenler.

Meme dikleştirme operasyonu nasıl yapılır?

Meme dikleştirme operasyonu çoğu zaman meme büyütme ve ya meme küçültme operasyonları ile eş zamanlı yapılır. Genel anestezi altında yapılan meme dikleştirme operasyonu öncelikle varsa areola bölgesinin küçültülmesiyle başlar. Burada dikkat edilmesi gereken konu, meme dikleştirme operasyonunun göğüslerin boyutunda herhangi bir değişiklik yapmayacağıdır. Sadece memelerin eski formuna ve dik seviyeye getirilmesi sağlanır, göğüsler toparlanır ve işlem bitirilir. Eğer memelerde küçüklük ve ya aşırı büyüklük var ise, yine aynı operasyon içerisinde istenilen boyutlara ulaştırılabilir.

Meme dikleştirme operasyonunun olmazsa olmazları

Meme dikleştirme ameliyatlarında mutlaka hastanın mevcut sarkıklığı incelendikten sonra, memenin şekli, cildin esneklik seviyesi, cildin kalitesi ve mevcut deri fazlalığı göz önünde bulundurularak operasyonun planlanması gerekir. Memeye yapılan kesi bu doğrultuda düşünülerek tasarlanır ve altta yatan meme dokusunun form kazandırılması, yukarıya kaldırılmasıyla meme şekillendirilir. Fazla deri bölgeden uzaklaştırılır ve dikiş atılır. Dikişlerde, yeni oluşturulan yapıya göre dikilir, deri yapıştırıcısı ya da minimal dikişle, tüm kesiler kapatılır.

Meme dikleştirme operasyonu sonrası

Meme dikleştirme operasyonları kullandığımız yenilikçi teknikler sayesinde son derece iyi geri dönüşler altığımız operasyonlar arasında geçiyor. Genellikle yatış yapmadan, operasyonun olduğu aynı gün evlerine dönebilen hastalarımız, az iz, az ağrı ve çabuk iyileşme süreciyle birlikte en geç 1 hafta içinde günlük yaşantılarına ve iş hayatlarına geri dönüş yapabiliyorlar.

Meme dikleştirme operasyonunda ne kadar iz kalır?

Antalya Health Tour bünyesinde, meme dikleştirme operasyonları için her zamanki gibi en doğal ve en hastalarımıza en az iz-scar oluşumunu sağlayacak yöntemleri tercih etmekteyiz. Mutlaka estetik bir bakış açısıyla yapılması gereken meme dikleştirme operasyonlarında bu sebeple az evvel de söylediğimiz gibi vertikal scarsız santral pedikülü tekniğini kullanıyoruz. Bu teknik, meme ovaline en makul ve uygun formu veren ve en az izle işlemin tamamlanmasını sağlayan oldukça yenilikçi bir yöntemdir. Bu teknik sayesinde meme dokusu ve meme cildini ayrı ayrı ele alarak işlem yapabiliyor ve cilt yapısına potansiyel bir yük bindirmeden işlemi gerçekleştirebiliyoruz.

Meme dikleştirmede estetik görüntünün yanı sıra sağlık unsurlarını da gözeten bu teknik sayesinde tüm yapının kan dolaşımıyla beslenmesi, meme başı haresinin duyusal bir sorun yaşamaması gibi avantajları da sağlıyoruz.  Ayrıca vertikal skarsız santral pediküllü tekniği meme dikleştirme operasyonu sonrasında hastalarımıza en az acıyı duymalarını ve yatış yapmadan, evlerine gitme şansını da vermektedir.

NEDEN BİZ

 

Bizim Önceliğimiz Sizin Sağlığınız…

 

Estetiğinizi şansa bırakmayın…

Deneyimli ve alanında söz sahibi doktorlarımız, sorunsuz ve rahat bir operasyon süreci sunan yöntemlerimiz, doğal ve vücudunuza uyumlu bir görünüşe sahip olmak gibi bizi tercih etmeniz için pek çok neden var.

 

  Modern Klinik

Avrupa’nın en seçkin estetik merkezlerinden olan kliniklerimiz en yeni teknolojik cihazlarla donatılmıştır ve tam donanımlı tıbbı alt yapıya sahiptir. Hastalarımızın kendilerini rahat, güven içinde ve mutlu hissetmeleri için konforlarını sağlayacak tüm özellikler düşünülmüştür.

 

  ⇒ Uzman Doktorlar

Estetik cerrahi ve medikal estetik alanında söz sahibi, birçok estetik yöntem geliştirmiş, uygulamaları ile estetikte pek çok yenilik yaratmış, uzman hekim kadromuz ile hizmetinizdeyiz!

 

  ⇒ Ayrıcalıklı Hizmet

Kliniklerimiz dünya çapında hizmet sunan, hastaların her türlü ihtiyaçlarını karşılayan teknolojiye ve konfora sahip, kişiye özel hizmetin adresidir. Yapılacak işlem ya da operasyon ne olursa olsun kapsamlı destek sunarız.

 

  ⇒ Hasta Memnuniyeti

Odağımız sunduğumuz hizmetlerle hastalarımızın beklentilerini en iyi şekilde karşılamaktır. %100 hasta memnuniyetimiz ise en büyük gurur kaynaklarımızdan biridir.