POPO ESTETİĞİ

2-4 saat

2 Gün

1 Hafta

Popo estetiği nedir?

Popo estetiği, kalçaların genç, doğal ve daha formunda görünmesini sağlayan bir çeşit popo kaldırma ve büyütme operasyonudur. Kalçalarının görüntüsünden hoşlanmayan hastalarımız; boyut, şekil ya da derinin sarkıklığı fark etmeksizin popo estetiği yaptırabilirler.

 

Popo Estetiği Nasıl Yapılır?

Popo estetiğinde kalçaya şekil vermek için hastanın kendi yağı kullanılır. Kullanılan yağ hastaya ait olduğu için sonuçlar son derece doğal olur ve kusursuz kalçalar için operasyon geçirildiği anlaşılamaz. Eğer hastanın vücudunda kullanılabilecek kadar yağ yoksa dolgu maddeleri kullanılabilir.

Brazilian Butt Lift (BBL),Brezilya Poposu Estetiği olarak da geçen bu operasyon, daha genç, belirgin, kalçalara ve doğru bir vücut profiline sahip olmak isteyenler tarafından tercih ediliyor. Bu cerrahi prosedürde kendi yağınız kullanılır ve bu kalçalarınızı büyütmek için en doğal yoldur.

Brezilya Poposu Estetiğinde bölgesel yağınızdan alınıp, kalçanıza yeniden enjekte edilen yağları mümkün olan en saf ve en uygun yağ- kök hücre birleşkesiyle transfer ederiz. Bu, en uzun süren sonucu sağlamaya yardımcı olur. Liposuction ile yağ ekstraksiyonunu da denilen bu işlem, yağın alındıktan sonra kök hücreden zengin hale gelmesini içerir. Yağ alımı liposuction ile gerçekleştirilir. Yağın kök hücreden zengin hale getirilmesinde ise santrifüjleme kullanılır. Son adımda, yağ enjeksiyonunun kalçalara geri- tekrar verilmesidir. Prosedür kalçalarınızın üst kadranını dolduracak şekilde tasarlanmıştır, böylece popo kaldırılmış ve çıkık durur. Ortaya çıkan etki, profilinizin daha çekici olmasını sağlar.

Biraz daha ayrıntılı olarak anlatacak olursak, ince kanüllü liposuction ile, ilk önce vücudunuzun belirli bölgelerinden, 1mm delikler açarak, ince, 3mm kanülleri kullanıp yağları dışarı alıyoruz. Küçük kanül delikleri, en küçük yağ parçacıklarını dahi toplamamızı sağlar.

Liposuction’dan sonra toparlanan yağlar santrifüjlenir ve kök hücreden zengin hale getirilir, bu bölgelerden alınan yağ dikkatlice işlenir. Alınan donör yağının sadece bir kısmı kalçalara yeniden enjeksiyon yapılmasına hak kazanacaktır. Çoğu durumda, ekstrakte edilen yağ hücrelerinin% 33’ünden fazlası yeniden enjeksiyon için uygun olacaktır. İşte bu sebeple yaşayan kök hücrelerle transferi gerçekleştiği için işlemin kalıcılığı da artmaktadır. Sadece en iyi donör yağ hücreleri, kalçalarınıza yeniden enjekte edilir. Yeterli ve doğru yağ için vücudunuzun en az iki bölgesi, tercihen üç bölgesinden yağ alamaya çalışırız.

 

Neden popo estetiği yaptırmalısınız?

Kalçalarının görüntüsünden, pozisyonundan, hacminden ve sıkılığından şikayetçi olan, çok fazla kilo alma ya da kaybetmeye bağlı kalça bölgesinde dengesiz yağ dağılımı olan, hamilelik sonrasında kalçalarının görüntüsünden rahatsız olan herkes popo estetiği için iyi bir adaydır. Arzu etmediğiniz bir şekil ve hacimle yaşamak zorunda değilsiniz. Bu sorunun, doğal görünümlü, basit ve etkili bir çözümü olduğunu unutmayın! Popoya yağ transferi uygulanan en gelişmiş tekniktir. Bu yöntem çok daha yumuşak ve doğal bir görünümle hissiyat sunar. Aynı zamanda transfer edilen yağ hastanın kendi yağı olduğu için vücudun uygulamayı reddetmesi gibi bir risk de yoktur.

 

Hazırlık

Popo estetiğinde, vücudun bazı yerlerinde biriken bölgesel yağlar (genellikle karın bölgesinden) alınarak kalçaya transfer edilir. Transfer esnasında hücrelerin zarar görmemesi ve kalıcılıklarının garanti altına alınması için “ Yağ Transferi” adındaki özel tekniğin uygulanması en önemli adımlardan biridir. Operasyon belirlenen anestezi çeşidi ile uygulanır ve yaklaşık 1,5 – 2 saat sürer. Operasyondan önce 6 saat boyunca yememe ve içmeme konusunda bilgilendirilirsiniz. Bunun dışında yapmanız gereken hiçbir şey yok!

 

Çeşitlilik

Eğer vücudunuzun başka bölgelerinde yağlanma sorunu varsa, daha iyi bir görünüme kavuşmak için bu yağların alınması da bir avantajdır. Meme büyütme, meme dikleştirme ve karın germe, daha ince ve sıkı bir görünüm için popo estetiği ile kombine uygulanabilecek operasyonlardır. Bel bölgesindeki yağların alınması da daha kıvrımlı bir proporsiyon sağlayacaktır. Eğer gerekli görülürse bu operasyon da popo estetiği ile birlikte uygulanabilir.

 

İyileşme ve Sonuç

Popo estetiğinden sonraki iyileşme süresi sizin yaşınıza, sağlık durumunuza, fiziksel durumunuza ve çevre şartlarına göre değişebilir.

Uygulamada dikiş atılmaz. Mikro girişlerle işlem yapılır. Bandaj takmak zorunda kalmazsınız. Operasyondan hemen sonra sosyal hayatınıza geri dönebilirsiniz ancak operasyondan sonraki 1 hafta içinde ağır kaldırmamanızı, koşmamanızı ve fiziksel güç gerektiren aktivitelerden kaçınmanızı öneririz. Ne kadar çok dinlenirseniz, o kadar çabuk iyileşirsiniz.

 

Popo Estetiği Avantajları

  • Sıkı ve doğal sonuç
  • Tazelenmiş bir görünüm ve sağlıklı cilt dokusu
  • Hızlı iyileşme
  • Bölgesel yağlardan kurtulma
  • Dengeli bel, kalça oyuntusu

NEDEN BİZ

 

Bizim Önceliğimiz Sizin Sağlığınız…

 

Estetiğinizi şansa bırakmayın…

Deneyimli ve alanında söz sahibi doktorlarımız, sorunsuz ve rahat bir operasyon süreci sunan yöntemlerimiz, doğal ve vücudunuza uyumlu bir görünüşe sahip olmak gibi bizi tercih etmeniz için pek çok neden var.

 

  Modern Klinik

Avrupa’nın en seçkin estetik merkezlerinden olan kliniklerimiz en yeni teknolojik cihazlarla donatılmıştır ve tam donanımlı tıbbı alt yapıya sahiptir. Hastalarımızın kendilerini rahat, güven içinde ve mutlu hissetmeleri için konforlarını sağlayacak tüm özellikler düşünülmüştür.

 

  ⇒ Uzman Doktorlar

Estetik cerrahi ve medikal estetik alanında söz sahibi, birçok estetik yöntem geliştirmiş, uygulamaları ile estetikte pek çok yenilik yaratmış, uzman hekim kadromuz ile hizmetinizdeyiz!

 

  ⇒ Ayrıcalıklı Hizmet

Kliniklerimiz dünya çapında hizmet sunan, hastaların her türlü ihtiyaçlarını karşılayan teknolojiye ve konfora sahip, kişiye özel hizmetin adresidir. Yapılacak işlem ya da operasyon ne olursa olsun kapsamlı destek sunarız.

 

  ⇒ Hasta Memnuniyeti

Odağımız sunduğumuz hizmetlerle hastalarımızın beklentilerini en iyi şekilde karşılamaktır. %100 hasta memnuniyetimiz ise en büyük gurur kaynaklarımızdan biridir.