TRANSİT BİPARTİSYON

2 – 3 saat

4 Gün

2 Gün

Transit Bipartisyon

morbid obezite şikayetçi bazı hastalar (yağlanma) ilave olarak bir muzdarip hasta tip 2 diyabet (şeker hastalığı) . Her iki klinik tablo da çoklu kronik metabolik hastalıklara aittir – yağ metabolizması bozuklukları da bu kategoriye girer. Sonuç olarak, tüm vücut bu etkiden muzdariptir: Tek tek organlarla, tüm yükü taşımak zorunda olan eklemlerden başlayarak, bu bağlamda asla göz ardı edilmemesi gereken ruhlara! Sonuç olarak, obez insanlar genellikle toplumdan dışlanır, zayıf bağlantılar bulur veya bir iş bulurlar ve nadiren profesyonel yardım almadan bu sonsuz hamster çarkından kaçarlar.

 

Metabolik cerrahi – nedir bu?

Metabolik cerrahi, belirli biyolojik metabolik süreçler aracılığıyla sağlık üzerinde olumlu bir etki yaratabilmek için anatomik olarak fonksiyonel bir normal organ sistemi veya organı üzerine yapılan cerrahi bir müdahaledir. Obezite cerrahisi de metabolik cerrahinin bir parçasıdır – özellikle kilo vermede çok etkilidir. İkincil bir hastalıkla (diyabet dahil) birlikte , böyle bir müdahale de hastalığın sağlığın teşviki ve geliştirilmesine yol açar. Bu, bu mide ameliyatlarının öncelikle yaşam kalitesini önemli ölçüde artırabilecek ve yaşam beklentisini uzatabilecek metabolizmayı düzenlemeye hizmet ettiği anlamına gelir.

Biz Antalya’da size yolda hayatını geri almak yardımcı olmak istiyoruz. Metabolik cerrahi yardımıyla, özellikle Santoro’ya transit bipartisyon olarak, hem biz hem de Türkiye’deki tüm sağlık ekibimiz hayattan zevk almanıza ve istikrarlı sağlık sağlamanıza yardımcı olmak istiyoruz. Sadece bizimle konuş!

 

Türkiye’de mide cerrahi diyabet tedaviniz

Duodenojejunal bypass ve ileum interpozisyonuna ek olarak , transit iki bölümlü metabolik obezite cerrahisinin bir parçasıdır. Odak noktası, tip 2 diyabetik mellitus gibi ciddi bir kronik klinik tablo ile uğraşmak zorunda olan hastaların tedavisidir. Tıbbi bir bakış açısından, bu prosedürle birçok olumlu etki elde edilir ve hastalar Türkiye’deki sonuçlardan da son derece memnundur. Sorunuz mu var? – Sorun değil. Size memnuniyetle yardımcı oluruz!

 

Transit Bipartisyon

Transit Bipartisyon kabaca “bağırsak bölünmesi” anlamına gelir – bağırsağın etkili bir şekilde yönlendirildiği bir prosedür. Başlangıçta gastrointestinal cerrahi yapılır. Bir sonraki adımda, alt ince bağırsak ile midenin alt kısmı arasında bir bağlantı yapılır. Bu amaçla, kalın bağırsağa (proksimalin yaklaşık 80-200 cm’si) yakın olan ince bağırsak kesilir ve iki parçaya bölünür. Sonra mideden gelen üst uç kalın bağırsağa bağlanır. Her vücut bireysel olduğundan, ilgili mesafe hastadan hastaya değişir.

Bağırsağın bağırsak bölünmesi nedeniyle, yiyecekler mide geçidi, duodenum ve ince bağırsak yoluyla normal yoldan (~ 1/3) geçebilir veya ince bağırsağın alt ucuna doğrudan ulaşabilir (~ 2/3) . Burada hormonal mekanizmalar aktive edilir, bu da hem erken tokluk hissine hem de vücuttaki metabolik durumun hızlandırılmış bir iyileşmesine yol açar. Yiyecekler normal şekilde sindirildiğinden, bu yeni işlemde malabsorpsiyon yoktur!

NEDEN BİZ

 

Bizim Önceliğimiz Sizin Sağlığınız…

 

Sağlığınızı şansa bırakmayın…

Deneyimli ve alanında söz sahibi doktorlarımız, sorunsuz ve rahat bir operasyon süreci sunan yöntemlerimiz ve başarılı sonuca sahip olmak gibi bizi tercih etmeniz için pek çok neden var.

 

  ⇒ Modern Klinik

Avrupa’nın en seçkin klinik merkezlerinden olan hastanelerimiz en yeni teknolojik cihazlarla donatılmıştır ve tam donanımlı tıbbı alt yapıya sahiptir. Hastalarımızın kendilerini rahat, güven içinde ve mutlu hissetmeleri için konforlarını sağlayacak tüm özellikler düşünülmüştür.

 

  ⇒ Uzman Doktorlar

Ameliyat ve operasyon alanında söz sahibi, birçok yöntem geliştirmiş, uygulamaları ile tedavilere pek çok yenilik yaratmış, uzman hekim kadromuz ile hizmetinizdeyiz!

 

  ⇒ Ayrıcalıklı Hizmet

Kliniklerimiz dünya çapında hizmet sunan, hastaların her türlü ihtiyaçlarını karşılayan teknolojiye ve konfora sahip, kişiye özel hizmetin adresidir. Yapılacak işlem ya da operasyon ne olursa olsun kapsamlı destek sunarız.

 

  ⇒ Hasta Memnuniyeti

Odağımız sunduğumuz hizmetlerle hastalarımızın beklentilerini en iyi şekilde karşılamaktır. %100 hasta memnuniyetimiz ise en büyük gurur kaynaklarımızdan biridir.