LIPOSUCTION

1-3 saat

0-1 Gün

Hemen

Liposuction nedir?

Liposuction insan bedenindeki dengesiz yağ dağılımına şekil vermek ve düzenlemek için uygulanan bir cerrahi girişimdir. Özellikle bölgesel yağlanma sorununa etkili bir çare olan liposuction ayrıca pek çok estetik cerrahi prosedüründe yardımcı bir elman olarak da kullanılır. Söz gelimi erkek hastalarda görülen göğüs büyümesi sorunu için uygulanan jinekomasti ameliyatlarında liposuction kullanılır. Çarpık bacak düzeltme operasyonlarında, çarpıklığı kamufle edebilmek için hastanın bir başka yerinden yağ toparlaması yaparak, sorunlu alana ilave yapılır. Kısaca liposuction mevcut estetik cerrahi operasyonunun sonuçlarını iyileştirmek ve etkili bir hale getirmek için sıklıkla kullanılan bir uygulamadır.

Liposuction ameliyatları başka bir prosedürle birleştirilmeden salt olarak kullanıldığında ise çoğunlukla diyet ve egzersize yanıt vermeyen inatçı bölgesel yağlanma sorununda uygulanır. Doğal kontürün oluşturulması için yağlı ve çıkıntı sorunu yaşatan bu bölge liposuction uygulamasıyla alınarak, bir heykel gibi şekillenebilir.

Bugün estetik cerrahide kullanılan farklı liposuction türlerine rastlamak mümkündür. Hepsinin amacı bölgedeki yağı dışarı almak ve hastaya kontür düzenlemesi sağlamaktır veya bir başka estetik cerrahi girişimini desteklemektir. Faydaları ve etkinliği açısından farklılıklar gösterirler.

Turmescent Liposuction tekniğinde kanama ve sonrasında yaşanabilecek rahatsızlıkları aza indirgemek amacıyla sorunlu bölgeye anestezik bir solüsyon verilerek, bölgenin şişirilmesi sağlanır.

Ultrasound Liposuction tekniğinde yağ dokusunu gevşeterek, hızlı bir şekilde daha büyük yağ miktarlarını kolay bir şekilde dışarı çıkarmak için ultrason enerjisinden faydalanılır.

Liposuction nasıl yapılır?

Liposuction tek başına yani herhangi bir estetik cerrahi prosedürüne yardımcı teknik olarak kullanılmadığında lokal anestezi altında da yapılabilecek bir uygulamadır. Genel anestezi de tercih edilebilir. Estetik cerrahınız sizin anestezi şeklinize karar verir ve işlemin yapılacağı alanlar kalemle sınırlanır. Tedavi alanının yakınına bir veya birden fazla küçük kesiler yapılır. Hangi teknik kullanılacaksa ona göre ince kanüller ya da incecik tüpler bu kesilerden içeri sokulur. Cerrahın yönlendirmesiyle aletin titreşimi derin altındaki yağların eritilerek dışarı atılmasını sağlar. İşlemin süresi, bölgenin büyüklüğüne ve çekilen yağın miktarına göre değişkenlik gösterir.

 

Liposuction sonrası

Günümüzün gelişmiş liposuction teknikleriyle artık aza indirgenmiş, şişlik, morluk ve ya ciltte dalgalanma sorunları yaşanıyor. Birçok hasta yapılan prosedürün çapına ve kendi güncel hayatlarının fiziksel yoğunluğuna göre işlemden birkaç gün sonra günlük yaşantılarına kaldıkları yerden devam edebiliyorlar. Ağrı eşiğinize bağlı olarak değişse de, pek çok hasta iyileşme süreçlerini ağrı kesici kullanmadan atlatabiliyorlar.

Liposuction sonrasında cerrahınız gerekli gördüğü durumlarda size korse giymenizi önerebilir. Bu cildin kasılmasını engellemek ve şişliklerin oluşumunu önlemek amacıyla uygulanan tedbir alıcı bir uygulamadır. Atılan küçük kesi izleri birkaç hafta içerisinde iyileşir ve 1 sene sonra tamamen kaybolurlar.

 

Liposuction sonrası kilo alma

Liposuction uygulaması ile bölgesel yağ hücrelerinin tamamına yakını ortadan kalkar. Alabileceğiniz 3-4 kilo kilo ile bu alanda yeni hücrelerin oluşumunu sağlayamazsınız fakat aşırı bir kilo alımında bu bölgenin dışında bir başka alanın yağlanması muhtemeldir. Bu sebeple yeni görünümünüzü korumak için kararlı bir kilo koruma programına dahil olmanızı öneriyoruz.

Konusunda uzman ve nitelikli bir estetik cerrah tarafından yapıldığı takdirde, liposuction uygulamasından son derece faydalı geri dönüşler alabilirsiniz ve güvenliği konusunda da kuşku duymanıza hiç gerek kalmaz. Vücudunuzun şeklini geliştirmek ve estetik bir yapı oluşturmak için mükemmel bir tercih olan liposuction uygulaması kesinlikle bir kilo verme yöntemi değildir. Sizi bölgesel olarak yağ fazlalığından kurtarır. Bunun içinde ilk seçenek olarak diyet ve egzersize başvurmalı ve eğer sonuç alamazsınız liposuction uygulamasını düşünmelisiniz.

 

Sonuçlar

Kliniğimize gelen uygulamayı yaptıran hastalarımızın çoğu birkaç gün sonra işlerine geri dönebiliyorlar

Kesiler genellikle başkaları tarafından fark edilemez şekildedir ve birkaç zaman sonra iyice silikleşmiş bir şekil haline gelir

Liposuctiondan sonra bölgeye göre giydirilen korse gibi yardımcı ürünler, uygulamadan optimum sonuçların alınmasına fayda sağlıyor.

Hastalarımız uygulama sonrası genel ağırlıklarını koruduğu takdirde kalıcı, estetik ve son derece etkili bir sonuç alıyorlar.

Liposuction bir zayıflama yöntemi değildir. Sadece bölgesel olarak birikmiş ve form kaybıyla estetik dışı bir görüntü oluşturan alanlarda yağlanma sorununu çözümleyen bir uygulamadır. Düzenli egzersiz, sağlıklı ve dengeli beslenme sonrasında, bölgesel sorunlarınızdan estetik kaygılar yaşıyorsanız, liposuction prosedürünü düşünebilirsiniz.

 

Liposuction uygulama alanları

Liposuction uygulamasıyla tedavi edilebilir vücut bölgeleri erkekler ve kadınlar için farklıdır. Kadınlar için en sık tedavi alanları karın, göğüsler, kalçalar, dış uyluk, ön uyluk, iç uyluk, diz, kol, kalça, yanaklar ve boyundur. Liposuction hastaların yaklaşık% 15 ila% 25 oluşturan erkeklerin en yaygın tedavi alanları ise çene, boyun alanı, karın, kanatlar ve göğüslerdir.

 

Vaser liposuction- Ultrasonic liposuction

Antalya Health Tour kliniklerimizde Vaser Liposuction diğer adıyla Ultrasonik liposuction tekniğini kullanıyoruz. Vaser lipo- Ultrasonic liposuction yağ hücrelerini çıkarılmadan önce sıvılaştıran bir tür yağ çekme prosedürüdür. Bu sistem, yağ hücrelerini hedef alan ultrasonik dalgalar ile birleştirilmiş ultrason rehberliğinde yapılır. Bu uygulamaya aynı zamanda ultrason destekli liposuction (UAL) da denilmektedir.

Vaser liposuction herkesin bildiği standart liposuction yöntemini uygular ama buna ek olarak yağların vakumla alınması işlemi öncesinde yüksek frekans ses dalgaları ile yağların parçalanmasını sağlar. Bu da diğer yöntemlerde oluşabilecek kanama, morarma ve cilt yüzeyinde dalgalanma gibi sorunların önüne geçer. Ultrasound Assisted Liposuction(UAL)- Vaser Liposuction ultrasonik ses dalgaları kullanır, parçalar, sıvı hale getirir. İşte bu haliyle olası sorunların önüne geçilmiş olunur.

Ultrason destekli Vaser liposuctionda da amaç bölgesel yağdan kurtulmak ve vücudu şekillendirmektir. Yine bir kilo verme prosedürü olmadığını hatırlatmak diyet ve egzersizle gitmeyen inatçı bölgesel yağlanmayı hedeflediğini belirtmek isteriz.

 

Vaser liposuction avantajları

  • Daha hassas alanlarda yağları toparlayabilir
  • İnatçı lif dokusunun fazla olduğu bölgesel alanlardaki yağları hedefler
  • Cildin hasar almadan uygulamanın yapılmasına olanak tanır
  • Çevresindeki sinirleri korur
  • İyileşme süreci daha kısadır
  • Ayrıca çekilmeden evvel yağı sıvılaştırdığı için uygulayıcı cerrahın yorgunluğunu da azaltabilir.

Bu da işlemden daha iyi sonuçların alınmasına fayda sağlar

 

Vaser Liposuction uygulaması

Ultrasound liposuction seçilen anestezi çeşidinin uygulanmasıyla başlar. Ardından uygulamanın yapılacağı yere ultrasonik enerji verilir. Bu, yağ hücrelerinin duvarlarını tahrip eder ve onları sıvılaştırır. Sıvılaştırma işleminden sonra, kanül adı verilen bir emme aracıyla yağ uzaklaştırılır. Uygulama sonrası doktorunuzun önerisi ve onayı ile evinize dönebilir veya 1 gece misafirimiz olabilirsiniz. İşlemden sonra birkaç gün içinde kendinizi yormayacağınız egzersizlere başlayabilirsiniz. Özellikle kısa mesafeli yürüyüşler ilk zamanlarda kan dolaşımına fayda sağlayacaktır. Bu süreçte korse giymeniz önerilir.

NEDEN BİZ

 

Bizim Önceliğimiz Sizin Sağlığınız…

 

Estetiğinizi şansa bırakmayın…

Deneyimli ve alanında söz sahibi doktorlarımız, sorunsuz ve rahat bir operasyon süreci sunan yöntemlerimiz, doğal ve vücudunuza uyumlu bir görünüşe sahip olmak gibi bizi tercih etmeniz için pek çok neden var.

 

  Modern Klinik

Avrupa’nın en seçkin estetik merkezlerinden olan kliniklerimiz en yeni teknolojik cihazlarla donatılmıştır ve tam donanımlı tıbbı alt yapıya sahiptir. Hastalarımızın kendilerini rahat, güven içinde ve mutlu hissetmeleri için konforlarını sağlayacak tüm özellikler düşünülmüştür.

 

  ⇒ Uzman Doktorlar

Estetik cerrahi ve medikal estetik alanında söz sahibi, birçok estetik yöntem geliştirmiş, uygulamaları ile estetikte pek çok yenilik yaratmış, uzman hekim kadromuz ile hizmetinizdeyiz!

 

  ⇒ Ayrıcalıklı Hizmet

Kliniklerimiz dünya çapında hizmet sunan, hastaların her türlü ihtiyaçlarını karşılayan teknolojiye ve konfora sahip, kişiye özel hizmetin adresidir. Yapılacak işlem ya da operasyon ne olursa olsun kapsamlı destek sunarız.

 

  ⇒ Hasta Memnuniyeti

Odağımız sunduğumuz hizmetlerle hastalarımızın beklentilerini en iyi şekilde karşılamaktır. %100 hasta memnuniyetimiz ise en büyük gurur kaynaklarımızdan biridir.